Advert
Advert

Beyazgül’den girşimci kadınlara tam destek

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi kadın girişimci ve kadın sanatkârların desteklenmesi ve aile bütçelerine katkı sağlamaları amacıyla 25 – 29 Ekim tarihleri arasında Şanlıurfa Fuar Merkezinde gerçekleştireceği “Emek Veren Eller Girişimci ve Üreten Kadınlar Buluşması” öncesi tanıtım toplantısı gerçekleştirdi.

Beyazgül’den girşimci kadınlara tam destek
Beyazgül’den girşimci kadınlara tam destek Admin
Advert

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün katılımıyla Mehmet Akif İnan Konferans Salonunda gerçekleştirilen tanırım toplantısına AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdürrahim Dusak’ın yanı sıra Şanlıurfa’daki çok sayıda kadın girişimci katılım sağladı.

Şanlıurfalı kadınların maharetli ellerinden çıkan birbirinden özel el emeği göz nuru ürünlerin de sergileneceği ve fuar alanını ziyarete gelenlerin beğenisine sunulacağı buluşmada geleneksel el sanatlarından yöreye özgü zanaatlar, gastronomi kenti Şanlıurfa’da damak çatlatan lezzetler de yine bu festivalde yer alacak.

BAŞKAN BEYAZGÜL, “KADINLARIN YOLUNUN AÇILMASI ÜLKENİN YOLUNUN AÇILMASIDIR”

Kadınların yolunun açılmasının ülkenin yolunun açılması demektir diyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “ Sizler aynı zamanda diğer hanımlar için de örnek olacaksınız. Bu devirde bu çalışma, bu faaliyet çok önemlidir.  Şimdi insanın kendi emeğinin karşılığını alması kadar güzel bir şey yoktur. Belediyemiz olarak kadın girişimcilerimiz için neler yapabiliriz diye düşünce geliştirdik. Nihayetinde sizleri bir araya topladık ve böyle bir fuar oluşturduk ama bu fuarla kalmayacağız. Sizlerin düşünceleri bizim için çok önemli bu buluşmayı ilerleyen dönemde bir çalıştay etrafında toparlayacağız. Belediye olarak neler yapabiliriz, hangi öncülüğü, önderliği yapabiliriz bu konularla yakından ilgileneceğiz. Belediyemiz olarak kadınlarımız için birtakım istihdam alanları oluşturduk ama girişimcilik farklı bir konu E- ticaretle ilgili çalışmalarımız oldu. Birçok arkadaşımız bu konuda ders aldılar ve istihdam edildiler. Bu çalışmalar adım adım devam etmesi gereken çalışmalardır. Bugün kadınlar çok daha fazla evlerine destek verme ihtiyacı duyuyorlar.  Çocuklarına destek verme ihtiyacı duyuyorlar.  Geleceği konusunda çok kararlı duruyorlar. Bugün buradaki kadın girişimcilerin hiç biri ben ne olacağım diye burada değiller her biri ya ailesi ya da çocuklarının geleceği için buradalar. Hepiniz yaptığınız çalışmalarda çok önemli işler çıkarıyorsunuz. Önümüzdeki süreçte burada toplanan kadın girişimcilerimizle bir çalıştay yaparak sizlerin de görüşlerine konuşmalarınıza yer vererek hangi alanlarda sorunlar yaşıyorsanız her biri ile ilgili belediyemiz olarak gereken neyse onu yapacağız. Sizlerin yolunun açılması, inanın ülkemizin yolunun açılması gibidir.” İfadelerine yer verdi.

“Emek Veren Eller Girişimci ve Üreten Kadınlar Buluşması” öncesi tanıtım toplantısına katılan Şanlıurfalı girişimci kadınlar 25 – 29 Ekim tarihleri arasında Şanlıurfa Fuar Merkezinde yapılacak olan buluşma için Fuar yetkilisinden bilgi edindiler.

BAŞKAN BEYAZGÜL İLE KADINLAR GELECEĞE UMUTLA BAKIYOR

Şanlıurfa’da kadınlara verdiği desteklerden ötürü Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e teşekkür eden kadınlar, Girişimci kadınların önünü açan, her zaman destek veren ve bu buluşmanın düzenlenmesinde büyük emekleri olan Başkan Beyazgül ile geleceğe umutla bakan kadınların sayısının arttığını ifade ettiler.

urfa çağdaş şanlıurfa kadınlar girişimci kadınlar ekonomi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı