Advert
Advert

Sucuka, “Hedefimiz güzel bir ülke bırakmaktır”

“Gelecek Türkiye Hareketi” adına bir açıklama yapan Duygu Çil Sucuka; “Bizler daha güzel bir Türkiye'de, daha insanca yaşamak; gelecek nesillere daha güzel bir ülke bırakmak için, Gelecek Türkiye Hareketi adıyla sivil bir halk hareketi başlatmış bulunuyoruz.”dedi.

Sucuka, “Hedefimiz güzel bir ülke bırakmaktır”
Sucuka, “Hedefimiz güzel bir ülke bırakmaktır” Admin
Advert

Mersin Gazeteciler Cemiyetinde bir basın toplantısı düzenleyen “Gelecek Türkiye Hareketi” adına Duygu Çil Sucuka, şu ifadeleri kullandı;

Hareketimizin amacı

EN GENİŞ TOPLUMSAL DAYANIŞMAYI bulabilmektir.

Gençler, Kadınlar, Erkekler hep birlikte,

Cinsiyet ayrımı yapmadan; sınıf, kimlik, mezhep ayrımı gözetmeden,

Gençler ve kadınlara öncelik vermek kaydıyla çalışmayı ilke edinen bir gelecek arayışı içindeyiz.

Hedefimiz yükselen Türkiye'dir.

Yaptığımız çalışmaya bir nevi ARGE (Araştırma Geliştirme) çalışması diyebiliriz. Halkın nabzını tutan, halkla iç içe olan sivil toplum kuruluşlarımızla bir araya gelerek, onların kendi alanlarında anlatacaklarını dinleyip rapor ederek kamuoyu ile paylaşacağız. Bu hareketin öncüsü olarak Mersin'li (Tarsus) olmam vesilesiyle ve Mersin'in stratejik öneme sahip büyük bir ilimiz olması nedeniyle ilk çalışmamızı Mersin'de yapıyoruz.

Bu çalışma herhangi bir siyasi iradeye dayanmadan Türkiyenin geleceğini daha iyi şekillendirmek için başlatılmış bir halk dayanışmasıdır. Tüm siyasi görüşlerin bir araya gelerek ülkemizin çıkarları yönünde hareket etmesi çabası içindeyiz.

Yolumuz Atatürkümüzün gösterdiği yol, ilkemiz onun gösterdiği hedefler, amacımız bize bıraktığı Cumhuriyete sahip çıkmaktır.

Kadınlar ve gençler öncülüğünde, bir Türkiye birliği için öncülük etmeye çabalıyoruz. En büyük arzumuz o birliğin sağlanmasıdır.

İçinde bulunduğumuz dünya siyasi konjonktüründe, ülkemizin yer aldığı coğrafyada, tarihin en acımasız savaşları, halkların bölünmüşlüğü ve bu bölünmüşlüklerin yarattığı dramlar, iç savaşlar, yok oluşlar yaşanmaktadır. Tüm bunların en yakın tanığı olan Türk Milleti, bu konjonktürde ülkesini koruyabilmek için bilinçli olmak birlik olmak durumundadır.

Bugün ülkemizde toplumsal birlik maalesef gittikçe zayıflamaktadır, bunun tersine çevrilmesi ancak iç siyaset tarafından sağlanabilir ve onun öncüsü de başlatmış olduğumuz böyle bir sivil toplumsal dayanışma olacaktır.

 Sizleri Türkiye'nin geleceğine şekil vermeyi hedefleyen bu önemli adıma davet ediyoruz ve vereceğiniz destekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. Türkiye'nin her köşesinde gençlerimizin potansiyelini en üst seviyeye çıkararak, kadınlarımızın toplum içinde daha etkin rol almasını sağlamak ve sığınmacı sorununa insani bir yaklaşımla çözüm bulmak için bir araya gelme zamanı geldi.

Gençlerimizin gelişimine odaklanarak, onların eğitim, iş olanakları ve girişimcilik fırsatlarına erişimini arttırmayı hedefliyoruz. Aynı zamanda, kadınlarımızın toplum içinde daha aktif ve etkin rol almasını teşvik ederek, toplumsal cinsiyet eşitliğini güçlendirmek için çaba sarf ediyoruz.

 Sizlerin de bu dönüşümün bir parçası olmak, Türkiye'nin geleceğini şekillendirmek ve toplumun her kesimine umut ışığı yaymak adına bize katılmanızı, bizi desteklemenizi arzularız.

 

urfa çağdaş mersin gelecek türkiye hareketi güzel türkiye
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı