Advert

Kadın girişimciler Urfa'da buluşacak

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Eskişehir, Trabzon ve Şanlıurfa İl Kadın Girişimciler Kurulları, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) ev sahipliğinde bir araya gelerek, sinerji oluşturacak.

Kadın girişimciler Urfa'da buluşacak
Kadın girişimciler Urfa'da buluşacak Admin
Advert

TOBB Şanlıurfa, Eskişehir ve Trabzon’daki İl Kadın Girişimci Kurulu başkan ve üyeleri, Şanlıurfa’da bir araya gelerek, 2 gün boyunca iş ortaklıkları, girişim önündeki engellerin kaldırılması hususunda fikir alışverişinde bulunacak, eğitimlere katılacak. Yarın açılış programıyla başlayacak etkinliklere, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı da katılacak.

Projenin ikinci ayağı Şanlıurfa’da yapılacak

Avrupa Birliği Bilgi Merkezleri ile Eskişehir, Şanlıurfa ve Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası tarafından İl Kadın Girişimciler Kurullarının desteği ile organize edilen “Girişimci Kadınlar Buluşması’nın ikincisi Şanlıurfa’da gerçekleştirilecek. Şanlıurfa, Eskişehir ve Trabzon İl Kadın Girişimciler Kurullarında yer alan iş kadınları arasında, birlikte iş yapma kültürünün geliştirilmesi ve sürdürülebilir kılınması açısından yapılabileceklerin değerlendirileceği toplantıda, “Kadın Girişimciler Nasıl Birlikte Hareket Edebilir”, “İller arasındaki iletişimi nasıl arttırabiliriz”, “Hangi ortak projeler içerisinde yer alabiliriz?” sorularının cevapları aranacak.

Yazmacı: Kadının sosyal statüsü yükselecek

Etkinliklerde ayrıca kadın girişimcilerin önündeki engelleri aşabilmeleri için başvuracakları yöntem ve imkanlara vurgu yapılması hedefleniyor.  AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Yazmacı da kadın girişimcilerin toplumsal ilerlemenin kadının sosyal statüsünün yükseltilmesiyle sağlanabileceğinin bilincinde olduğunu vurguladı.  Yazmacı, 13-15 Eylül tarihleri arasında ilki Eskişehir’de gerçekleşen buluşmanın ikincisinin Şanlıurfa’da gerçekleşmesinden mutlu olduklarını belirterek, “Etkinliğin iş kadınları arasında sinerji oluşturulması için önem taşıdığına inanıyorum. Kadın girişimciliğinin geleceği için de umut veren bir etkinlik olacak. Sadece ailenin temelini, toplumun yapı taşını oluşturan değil aynı zamanda ekonomimizin, kalkınmamızın en önemli unsuru olan kadınlarımız,  kadın girişimciliğini Avrupa Birliği standartlarına ulaştırmak istiyor” diye konuştu

urfa çağdaş şanlıurfa kadın girişimci urfa haberleri iş kadını asuman yazmacı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı