Advert

Adıyaman'daki sağlık tesisi Karaköprü belediyesi ile yenileniyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerden ciddi hasar alan Adıyaman’da zarar gören sağlık tesisinin tadilatı Karaköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilirken, tesisin kısa sürede yenilenerek vatandaşlara sağlık hizmeti vermesi hedefleniyor

Adıyaman'daki sağlık tesisi Karaköprü belediyesi ile yenileniyor
Adıyaman'daki sağlık tesisi Karaköprü belediyesi ile yenileniyor Admin
Advert

Karaköprü Belediyesi, 6 Şubat günü Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen iki büyük depremin ardından ilçedeki vatandaşların hizmetine koşarken, depremde ağır hasar gören komşu il Adıyaman’a da yardım elini uzattı. Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’nin talimatıyla depremlerin ardından Adıyaman’a yardım malzemesi ve ekipman desteği sunulurken, şehrin temizlik ve çöp dökme faaliyetleri de temizlik işleri personelince gerçekleştiriliyor.

Adıyaman’da ihtiyaç duyulan ancak aldığı hasarlar nedeniyle kullanılamayacak durumda olan sağlık tesislerinin de bir an önce yenilenmesi için çalışma başlatılırken, Karaköprü Belediyesi tarafından Adıyaman Merkez Yeni Mahalle 10 Nolu Aile Sağlık Merkezi ve ASHİ binasının tadilat çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, komşu il Adıyaman’a ilk andan itibaren destek olmaya çalıştıklarını belirtirken, şu an en çok ihtiyaç duyulan sağlık tesislerinin faaliyete geçmesi için tadilat ve yenileme çalışması gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Başkan Baydilli, çalışmaların kısa sürede tamamlanıp sağlık tesisinin hizmete sunulacağını sözlerine ekledi.

Karaköprü Belediyesi, Adıyaman’da şehir içi temizlik, tadilat ve yardım çalışmalarını sürdürecek.

urfa çağdaş karaköprü belediyesi adıyaman deprem sağlık ocağı hasar onarım
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı