Advert
Advert

Eyyübiye Belediyesi, Bir Projenin Daha Temelini Attı

Eyyübiye Belediyesi israfın önüne geçmek ve tasarruf sağlamak adına ilçede ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında atık yönetim sistemini çevreci hale getirmek amacıyla, geri dönüşüm tesisi kuruyor.

Eyyübiye Belediyesi, Bir Projenin Daha Temelini Attı
Eyyübiye Belediyesi, Bir Projenin Daha Temelini Attı Admin
Advert

Eyyübiye Belediyesi israfın önüne geçmek ve tasarruf sağlamak adına ilçede ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında atık yönetim sistemini çevreci hale getirmek amacıyla geri dönüşüm tesisi kuruyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde başlatılan “ Sıfır Atık Projesi” kapsamında 6 bin metrekarelik alanda geri dönüşüm tesisi kurmak adına harekete geçen Eyyübiye Belediyesi, tesisin temelini sessiz sedasız bir şekilde atıp, çalışmalara başladı. Çevre kirliliğini önlemek ve geri dönüşümü mümkün atıkları ekonomiye yeniden kazandırmak adına hizmete açılacak tesiste devam eden çalışmaları inceleyen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, beraberinde Belediye Meclis Üyeleri Ahmet Çoban, Abdullah Samak ve İbrahim Halil Güneş’le birlikte tesiste incelemelerde bulunup, ilgililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İlçeye bir proje daha kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş,” İsrafın önüne geçmek adına Sıfır Atık Projemizin ikinci etabının da temelini attık. Şanlıurfa’da ilk sıfır atık projesini başlatan belediye olarak, bo konudaki çalışmalarımız devam edecek.” Dedi.

urfa çağdaş eyyübiye sıfır atık proje tasarruf çevreci
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı