Advert
Advert

Milli Eğitim Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

2022-2023 eğitim ve öğretim yılı öncesinde Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde katılımlarıyla Milli Eğitim Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi
Milli Eğitim Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi Admin
Advert

Toplantısı yoğun katılım gerçekleşirken, ilimizde eğitim alanında yapılan yatırımların ve projeler değerlendirildi.

“Toplam 642.296 öğrencimiz ve 26.667 öğretmenimiz ile eğitim öğretim dönemimize çok yakında başlıyoruz”

Vali Ayhan toplantıda Okul Müdürlerini selamlayarak başladığı konuşmasında; “Okullar toplumumuzda bu denli önemli bir organ iken, okul müdürleri olarak sizlere de elbet çok önemli görevler düşmektedir. Öncelikle; tüm gün odasından çıkmayan, yeniliklere kapalı, idareciliği yalnızca katı prosedürleri yerine getirmek sanan, makamını ve ceza vermeyi bir baskı aracı olarak kullanan okul müdürlerinin günümüzde istenilen başarıyı sağlaması asla mümkün değildir ve nazarımızda bunun yeri yoktur. Müdürlük müessesesi despotlukla yönetilebilecek bir organ değil. Özellikle öğretmenlerinizle, okul personelinizle, öğrencilerinizle, velilerinizle olumlu iletişim kurmak temel görevinizdir. Bir öğretmen ''İyi ki bu okulda çalışıyorum'' demeli.Bir öğrenci ''İyi ki bu okulun öğrencisiyim'' demeli.Bir veli, ''Çocuğum iyi ki bu okulda eğitim görüyor'' demeli.Bunların hepsi aynı anda sağlandığı zaman; başarı da sizinle olacaktır, mutluluk da, iyi idareci sıfatı da.”diyerek başladı.

İlimizde yapımı devam eden okul ve öğrenci pansiyonlarınında durumlarının değerlendirildiği toplantıda yeni plan ve projeler hakkında da görüş alışverişinde bulunuldu.

''Halkı eğitmenin üç yolu vardır: Okul, okul ve yine okul''

Yapılan değerlendirme toplantısında Okul Müdürlerimiz’inde görüşlerini belirtip, ilimizin eğitim anlamında yapılması gereken çalışmaların bir an önce hayata geçirilmesi istendi.

“Okulunuzun fiziki şartlarını, eksikliklerini hızlıca son kez gözden geçirmenizi istiyorum”

“Bayraklarınız, bahçeniz, sıralarınız, çöpleriniz okula dair her ne varsa pırıl pırıl olsun. Eğitim yuvasına yakışsın.Sonrasında değinmek istediğim husus kütüphaneler. Kurumlarınızdaki kütüphanelerin durumu hızlıca elden geçirilsin, eksikler varsa eğer bir an önce planlamalar yapılarak tamamlansın. Bu hususta gayretlerinizi bekliyorum. Okumayı sevdirmek, bir çocuğa yapabileceğimiz en büyük iyiliktir. Okul sadece toplama çıkarma öğretilen mekân değil; okulun bir yaşam kültürü, bir vizyon öğretmesi lazım.Okulunuzun fiziki şartlarını, eksikliklerini hızlıca son kez gözden geçirmenizi ve gereken ne var ise tamamlamanızı istiyorum. Daha önce gezip gördüğümde çok parlak manzaralarla karşılaşamadım. Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz okula döndüğünde temiz, sağı-solukırık-dökük olmayan, parıldayan bir kurum ile karşılaşsınlar. Tüm gününüzü okulda geçiriyorsunuz, aslan yattığı yerden belli olur.” Diyerek sözlerini tamamladı.

urfa çağdaş şanlıurfa eğitim değerlendirme toplantı milli eğitim
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı