Advert

Başkan Beyazgül, ‘’Buğday’ın atası Şanlıurfa’dadır’’ -VİDEOLU-

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından "Tarihin Sıfır Noktası" olarak bilinen Göbeklitepe’de buğdayla hazırlanan yemeklerin sunumunun yapıldığı "Buğday Şenliği" düzenlendi. Renkli görüntülerin yaşandığı 2. Buğday Şenliğinde pop sanatçısı Yusuf Güney, sıra gecesi ekibiyle Nemrudun Kızı Türküsünü seslendirdi. Başkan Beyazgül, buğdayın atası Şanlıurfa’dadır dedi.

Başkan Beyazgül, ‘’Buğday’ın atası Şanlıurfa’dadır’’ -VİDEOLU-
Başkan Beyazgül, ‘’Buğday’ın atası Şanlıurfa’dadır’’ -VİDEOLU- Admin
Advert

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından 12 bin yıllık Göbeklitepe’de bu yıl ikincisi düzenlenen Buğday şenliği etkinliğinde buğday ile yapılan yöresel lezzetlerin sunumu ve ikramı da yapıldı. Buğdaydan yapılan 100 çeşit yemek alanda kurulan stantlarda vatandaşlara ikram edildi.

Çiğköfte ve yöresel lezzetlerin tanıtıldığı Buğday Şenliğinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, dibek taşında buğday döverek döğme haline getirdi. Okunan dualarla başlayan etkinlikte Başkan Beyazgül, vatandaşlara çiğköfte ve hedik ikram etti.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte pop sanatçısı Yusuf Güney, Kazancı Bedih lakaplı Bedih Yoluk’un dillerden düşmeyen Nemrudun Kızı Türküsünü seslendirdi.

Sıra gecesi ekibiyle sahne alan pop sanatçısı Yusuf Güney’in performansı vatandaşlardan tam not aldı. Yaklaşık 4 saat süren etkinlikte vatandaşlar sıra gecesi eşliğinde okunan türkülere eşlik ederek halay çektiler.

Pop Sanatçısı Yusuf Güney, ‘’Şanlıurfa’dan Göbeklitepe’den herkese selamlar. Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül’ü çok severim. Göbeklitepe’yi gezerken buğday festivaline geldik. Orkestramızla birlikte çok güzel bir müzik yapılıyor’’ derken Başkan Beyazgül ise bizde kendisini bırakmadık. Türkü söyledi ama tadı damağımızda kaldı.