Advert

M. Kayhan İnan vekil aday adaylığı için görevinden istifa etti

M.Kayhan İnan, Ak Parti’den Milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etti,

M. Kayhan İnan vekil aday adaylığı için görevinden istifa etti
M. Kayhan İnan vekil aday adaylığı için görevinden istifa etti Admin
Advert

M Kayhan İnan yaptığı açıklamada ;

“Mücadele ruhunun beslenip güçlendirildiği, sanatla biçimlendirildiği geniş bir ailenin mensubu bir Urfalı olarak medeniyet ve çağdaş dünya tasavvurunu, AK Partinin kuruluşuyla birlikte teşkilatın çeşitli kademelerinde görev alarak geliştirmeyi Allah bize nasip etti.

AK Parti’nin kuruluşundan bu güne kadar memleketimize milletimize faydalı olmaya çalıştık;

AK Parti teşkilatlarında, Türkiye Büyük Millet Meclisi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı’nda edindiğimiz bürokratik tecrübelerden de yararlanarak bilgi ve birikimimizi çok sevdiğim şehrim Şanlıurfa’nın ve çok değerli hemşerilerimin  ve milletimizin hizmetine sunmayı içtenlikle arzu ediyorum.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın aşkla, iştiyakla yürüdüğü yolda elimizden gelen tüm katkıyı sunarak hizmet etmeyi Türkiye yüzyılında, hemen şimdi diyerek, Mukaddes saydığımız milletvekilliği görevinin ağır sorumluluğunun farkında olarak vebali çok büyük bu vazifeyi kemaliedeple ifa etme şansını elde edebilmeyi şeref sayıyorum bu minvalde görevimizden istifa ederek bu yola koyulduk, Rabbim bizi mahcup etmesin, tüm tanıdıklarımızın ve sevdiklerimizin dualarını ve  desteklerini bekliyoruz” dedi.

M. Kayhan İNAN Kimdir?

M Kayhan İnan 13.01.1976 tarihinde Şanlıurfa’da doğdu.

İlk, orta ve lise tahsilini Şanlıurfa’da tamamladı. Harran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünden mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde yüksek lisans yaptı.

AK Partinin 2002 genel, 2004 yerel, 2007 genel, 2009 yerel, 2011 genel, 2014 yerel, 2015 Haziran - Kasım genel, 2019 yerel olmak üzere katıldığı bütün seçimlerde hem SKM Başkan Yardımcılığı yapmıştır.

Ayrıca parti programlarının tümünde sunuculuk yaparak AK Partiye gönül vermiş tüm gönüldaşlarının  kalbinde gür sedası ve içtenliğiyle farklı bir muhabbete sahiptir.

Dönemin Çalışma Bakanı Faruk Çelik’in Şanlıurfa’dan sorumlu danışmanlığı görevini ifa etti.

Şanlıurfa’nın sorunlarıyla, bölgeye yönelik planlanan ve gerçekleştirilen projelerle bizzat ilgilenmiş, Şanlıurfa’yı köy köy, mahalle mahalle gezmiş, Şanlıurfa’nın tamamına hakim birisidir.

Şanlıurfa’nın 13 ilçesini ve tüm mahallelerini birebir gezmiş görmüş ve vatandaşla samimi diyaloglar kurmuş olan M Kayhan İnan bölgede sevilen sayılan bir Urfalı olarak Tarım ve Orman Bakanlığı Yayım ve Eğitim Daire Başkanlığı görevini yürütmekteydi.

Ayrıca Şeddadi aşiretine mensuptur,  anne tarafı da Birecik bölgesindendir.

 Kayhan İnan, 1 kız çocuğu babasıdır. Memur Sendikalarının Kurucu Genel Başkanı, Dava Adamı Mehmet Akif İnan’ın yeğenidir.

urfa çağdaş seçim milletvekili aday adaylığı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı