Advert
Advert

HDP Şanlıurfa İl Örgütü 4. Olağan Kongresini gerçekleştirdi

HDP Şanlıurfa İl Örgütü 4. Olağan Kongresi, kentteki emek ve demokrasi güçlerinin de katılımı ile gerçekleşti.

HDP Şanlıurfa İl Örgütü 4. Olağan Kongresini gerçekleştirdi
HDP Şanlıurfa İl Örgütü 4. Olağan Kongresini gerçekleştirdi Admin
Advert

HDP Şanlıurfa İl Örgütü 4. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Kongreye HDP eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Diyarbakır, Adıyaman, Gaziantep il eş başkanları, HDP Şanlıurfa milletvekilleri Ayşe Sürücü, Nimetullah Erdoğmuş,Nusrettin Maçin ve HDP parti Meclis üyeleri ve Deva Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ahmet Tüysüz’de katıldı.

Şanlıurfa’da konuşan Buldan, partililerle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kongrede yeni seçilen partililere başarı dileyen Buldan, eşit ve özgür bir gelecek getirmek istediklerini ifade etti.

HDP eş Genel Başkanı Pervin Buldan; 2 Haziran 1994 tarihinde HDP parti meclis üyesi iken katledilen sayın Muhsin Melik’in, yol arkadaşımız sayın İbrahim Ayhan’ın, Şenyaşar ailesinin katledilen üyeleri, Suruç katliamında hayatını kaybeden yurttaşlarımız ve bugüne kadar bizimle yol yürüyen ve bu mücadelede ön safhalarda yer alan ve bu mücadeleye birikimi ile yol alan ve ancak şuanda aramızda olmayan bütün arkadaşlarımıza Allahtan rahmet diliyorum hepsini minnet ve şükranla anıyorum.‘’dedi.