Advert

DYP İl Kongresinde Güneş güven tazeledi

DYP’nin Şanlıurfa il kongresi yapıldı. Kongreye partinin genel başkanı Av. Çetin Özaçıkgöz’de katıldı. Özaçıkgöz, ” Bu muhalefet olarak Şanlıurfa’da yaptığımız son kongremiz. İnşallah iktidar olduğumuz zaman burada iktidar partisi olarak kongremizi yapacağız. ” dedi.

DYP İl Kongresinde Güneş güven tazeledi
DYP İl Kongresinde Güneş güven tazeledi Admin
Advert

DYP’nin Şanlıurfa il kongresi yapıldı. Kongreye partinin genel Başkanı katıldı. Özaçıkgöz, ” Bu muhalefet olarak Şanlıurfa’da yaptı.

DYP’nin Şanlıurfa il kongresi yapıldı. Kongreye partinin genel başkanı Av. Çetin Özaçıkgöz’de katıldı. Özaçıkgöz, ” Bu muhalefet olarak Şanlıurfa’da yaptığımız son kongremiz. İnşallah iktidar olduğumuz zaman burada iktidar partisi olarak kongremizi yapacağız. ” dedi. Kongrede seçimlere tek liste katıldı ve Halil Güneş yeniden il başkanlığına seçildi.

Beraberinde çok sayıda Genel Başkan Yardımcıları ile birlikte kongreye katılan Av. Çetin Özaçıkgöz, buradaki konuşmasında hükümete eleştirilerde bulundu.

DYP Genel Başkanı Çetin Özaçıkgöz, Şanlıurfa 1. İl olağan kongresinde yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi:  Bu muhalefet olarak Şanlıurfa’da yaptığımız son kongremiz. İnşallah iktidar olduğumuz zaman burada iktidar partisi olarak kongremizi yapacağız. Doğru Yol Partisi 1983 yılında rahmetli Süleyman Demirel’in liderliğinde millet ve demokrasi yolunda çıktığımız bu yolda bizleri muzaffer eyle diyen genel başkanımızın kurduğu bir partidir.

Biz 3 Tane İsimden Gelen Tek Partiyiz

Biz 1946’da çıktık bu yola Adnan Menderes’in döneminde suyu olmayan, yolu olmayan, okulu olmayan, bir yerden bir yere gidilmeyen, hastanesi olmayan bir Türkiye’yi devir aldık.

Biz Modern Ve Güçlü Bir Türkiye Yarattık

Yollar, Fabrikalar, barajlar, rafineriler, havaalanları, limanlar, üniversiteler hep bizim zamanımızda yapıldı. Saydığım tesislerin yüzde 90 ının altında Menderes’in imzası yatar. Bizim yaptığımız eserleri çıkaracak olursanız Arabistan’daki Çöller gibi bir Türkiye ortada kalır. 20 yıldan beri iktidarda olan AK Parti’nin yaptığı bir tane çimento fabrikası varsa göstersin. 38 tane çimento fabrikası yaptık. Bizden sonra bir tane çimento fabrikası yapan yok. Bugünkü iktidar Biz yol yaptık, biz köprü yaptık diye övünüyorlarsa biz demir çelik fabrikaları, çimento fabrikalarını yaptık. Siz bunları kaça yaptınız diyerek hesabını sorarız ve bir gün gelecek bunların hesabını soracağız.” Dedi.

Daha sonra seçimlere geçildi. Mevcut başkan Halil Güneş’in tekrar aday olduğu seçimde tek listeye oy kullanıldı. Güneş yeniden İl Başkanı seçildi.

urfa çağdaş şanlıurfa dyp il başkanı kongre parti siyaset
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı