Advert
Advert

Urfadosklu dağcılar Hasan dağı Kış tırmanışında zirve yaptı

Çukurova Doğa Gezginleri Spor Kulübünün geleneksel olarak heryıl Aralık ayında gerçekleştirdiği ve bu yıl ondördüncüsü24-25 Aralık 2022 tarihleri arasında yapılan Ulusal Hasan Dağı 3268 metre Kış Tırmanışına Şanlıurfa Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü -Urfadosk'tan dört dağcı katıldı.

Urfadosklu  dağcılar Hasan dağı  Kış tırmanışında zirve yaptı
Urfadosklu  dağcılar Hasan dağı  Kış tırmanışında zirve yaptı Admin
Advert

Adana, Mersin, İskenderun, Şanlıurfa, Antalya, Konya, Zonguldak, Ankara, İstanbul, Ereğli, Kahramanmaraş, Kayseri ve Aksaray dağcılık kulüplerinden 40'a yakın sporcu zirve yaparak zirvede birbirlerini kutladılar.Güzel bir havada gerçekleştirilen tırmanışta dağcılar zirvede bulut denizinin üstünde muhteşem bir manzarayla karşılaştılar.

Tırmanış 25 Aralık Pazar günü 02:00 de Karbeyaz oteli yakınındaki kamp alanından hareketle başladı. 08:30'da zirve, 09:30 zirveden hareket, 13:00'de kamp alanına dönülmesiyle sonuçlandı.

Dağcılar gelecek sezon 23-24 Aralık 2023 'de Hasan Dağı Kış Tırmanışı 'nda tekrar görüşmek dilekleri ile Aksaray 'dan yorgun, ancak mutlu bir şekilde ayrıldılar.

Urfadosk Spor Kulübünden yapılan açıklamada, “Hasan Dağı Kış Tırmanışını düzenleyen Çügez Spor Kulübüne emekleri için teşekkür ederiz. Çeşitli illerden bu tırmanışa katılan dağcıları ve ilimizi temsil eden Urfadosklu dağcılar Candan ÖZEN,Yusuf İBİLİ,Gurbet ASLAN ve Murat KEÇELİ'yiUrfadosk yönetimi olarak tebrik ederiz.Daha nice zirvelerde Urfadosk'un temsil edilmesi umuduyla dağcılarımıza başarılar dileriz.” dendi.

urfa çağdaş şanlıurfa urfadosk dağcılar hasan dağı tırmanış
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı