Advert

Şanlıurfa İHH ile Milli Eğitim arasında Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü imzalandı

Şanlıurfa İHH ile Şanlıurfa İl Millî Eğitim Müdürlüğü arasında; Cep Telefonu Tamiri, Elektrikli Ve Elektronik Ev Aletleri Tamiri, Alarm Sistemleri, Elektrik Tesisatı, Bilgisayar Kontrollü İmalat(CNC), Bilgisayar Ofis Programları, Dikiş, Nakış, İlk Yardım, Dil, Berberlik(Kuaförlük) vb. alanlarında genel/meslekî ve teknik kurslar düzenlenmesine ilişkin iş birliği protokolü imzalandı.

Şanlıurfa İHH ile Milli Eğitim arasında Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü imzalandı
Şanlıurfa İHH ile Milli Eğitim arasında Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü imzalandı Admin
Advert

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Şanlıurfa İHH Başkanı Behçet Atila şunları kaydetti; İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fevzi Kurt bey ile Genel Meslekî Ve Teknik Kurslar Düzenlenmesine İlişkin İş Birliği Protokolü imzaladık.

Bu güne kadar binlerce gencimize ve yetimimize çeşitli alanlarda meslekler öğrettik ama MEB onaylı belge/sertifika veremiyorduk. Mezun olan kardeşlerimiz belge/sertifika için çeşitli kurum ve kuruluşlara müracaat edip belge almaya çalışıyorlardı.

Bu iş birliği protokolü ile Şanlıurfa İHH ve Halk Eğitimi Merkezleri tarafından iş birliğinde açılacak, belli bir süresi ve programı olan katılımcılara öngörülen bilgi, beceri ve yetkinlik kazandıran, doğrudan veya diğer kurum ve kuruluşlarla iş birliği hâlinde halka açık ve ücretsiz olarak düzenlenen bilim, kültür, sanat, spor, eğitim, teknoloji, medya, dil öğretimi, meslek edindirme kurs faaliyetleri olacak. Bu işbirliği protokolümüzle, kursiyerlerimiz Halk Eğitim Merkezleri(HEM) tarafından sınavlara tabi tutularak başarılı olanlara MEB ve HEM onaylı sertifika verilecektir. Yani gençlerimize daha fazla hizmet etme fırsatı bulacağız. Gençlerimize merak, eğilim ve kabiliyetlerine göre çeşitli meslekler öğreteceğiz. Böylece insanlar yardım alan değil öğrendikleri meslekleri icra ederek iaşesini sağlayan durumunda olacaklar. Balık yedirmeyi değil balık tutmayı öğretiyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

urfa çağdaş şanlıurfa ihh yardım kurs
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı