Advert
Advert

Begit'e dönük tepkiler sürüyor: Hırsıza ve ihanete geçit vermeyeceğiz

Birecik Belediye Eşbaşkanı seçildikten kısa bir süre sonra DEM Parti'den istifa eden Mehmet Begit'e "istifa et" çağrısında bulunan belediye eşbaşkanı Berivan İlkaya Manas, "Hırsıza ve ihanete geçit vermeyeceğiz" dedi.

Begit'e dönük tepkiler sürüyor: Hırsıza ve ihanete geçit vermeyeceğiz
Begit'e dönük tepkiler sürüyor: Hırsıza ve ihanete geçit vermeyeceğiz Admin
Advert

Birecik ilçesinde Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi'nden (DEM Parti) seçilen ancak 29 Nisan’da istifa eden Mehmet Begit'e dair tepkiler sürüyor. DEM Partili Belediye Eşbaşkanı Berivan İlkaya Manas ile Riha Milletvekili Ömer Öcalan, Agirî Milletvekili Heval Bozdağ, Xelfetî Belediye eşbaşkanları Saniye Bayram ile Mehmet karayılan, Pirsûs Belediye Eşbaşkanı Ayten Kaya'nın da aralarında olduğu yüzlerce kişi, belediye binası önünde açıklama yaptı.

Polis engeline rağmen yapılan açıklamada “Direne direne kazanacağız” sloganı atıldı. Ayrıca "İrade gaspına hayır, istifa et", "Hırsızlığa prim yok", "Belediye halkındır öyle kalacak" ve "Halk hakkı olanı almaya geldi" dövizleri taşındı. 

DEM Parti Riha İl Eşbaşkanı Bekir Karakeçili, "Dünde buradaydı yarında burada olacağız. Mehmet Begit istifa edene, halkın olanı halka iade edene kadar burada olacağız" dedi.

Blediye Eşbaşkanı Manas "Hırsıza ve ihanete geçit vermeyeceğiz" diyerek tepkilerini sürdüreceklerini belirtti. Halkın iradesine sonuna kadar sahip çıkacaklarının altını çizen Manas,

"Bu belediye halkındır, halkın iradesidir, ihanet ile çalamazsın, yalanlarla çalamazsın, dolanlarla çalamazsın, bayrak ve poster siyasetiyle çalamazsın" dedi. Begit'e "Onurlu davran ve istifa et" çağrısında bulunan Manas, "Bu zat bu partide hırsızlık yapamayacağını anlayınca partimizden istifa etmiştir.

 Değerli encümenlerimize ve seçmenlerimize kirli teklifte bulunarak hırsızlığına ve ihanetine ortak etmek istemiştir. Değerli halkımız ve encümenimiz gerekli cevabı vererek onurlu bir duruş sergilemiştir. Eşbaşkanlık, şeffaf ve halkçı yönetim başta olmak üzere partimizin yönetim ilkelerini ret eden ve verdiği sözleri tutmayan biri  bu halkla ve meclis üyelerimiz ile  yol yürüyemez" şeklinde konuştu.

'22 BİN KİŞİNİN İRADESİ GASP EDİLDİ'

Ardından konuşan DEM Parti Agirî Milletvekili Heval Bozdağ, yerel seçimlerde DEM Parti'nin Riha'da büyük kazanımalrına imza attığını belirterek "Curnê Reş seçimleri iptal edildi, Bêrecûk ise gasp edilmek istemiyor. Burada gasp edilen halk iradesi. Burada binlerce kişinin emeği var. Bêrecûk halkı oyunu değişimden yana kullandı ama 22 bin kişinin iradesi gasp edildi. Begit tek başına belediyeyi yönetmek istiyor ama DEM Parti kolektif bir yönetim ile yönetme aday olan bir parti. Halkın olanı geri istiyoruz. Sorumluluğumuz var, partimize oy veren herkesin hakkını savunacağım. Vazgeçmeyeceğiz. En kısa sürede Begit istifa etmeli" diye konuştu.

'BİRECİK HALKI ONURLU BİR HALK'

DEM Parti Riha Milletvekili Ömer Öcalan ise yaşananları "ihanet" olarak adlandırarak, devamında şunları söyledi: "Birecik halkı iradesine sahip çıkıyor. Herkesin gözü Birecik'te. Herkes şunu soruyor: nasıl oldu da bir ay olmadan istifa etti? Birecik halkın beklentilerini karşılamayacaşğını bildiği için istifa etti. Yalanlara sarılarak istifa etti. Bayrak ve poster diyor  ama kimin yaptığını açıklayamıyor. Çünkü böyle bir şey yok. Bayrağı kirli siyasetine alet etmiştir. Bet hırsızlık ve yolsuzluk için bayrak ve Erdoğan'ı kendine kılıf yapmıştı. Birecik halkı onurlu bir halk. Bu onursuzluğu kabul etmiyor bu halk. Demokratik siyaseti en üst seviyede sirdüreceğiz. Her yerde teşhir edeceğiz. Bu zat 31 Mart'tan önce başka sonra başka bir zat olmuştur. Belediye halkındır. Begit halkın iradesine sırt çevirmiştir. Halk bu dönek siyasete izin vermeli ve bu dönek zata selam dahi vermemeli. Mücadele edeceğiz. Yasal R partiyiz. Bu dönekliği ger yerde teşhir edeceğiz. Birecik sana değil DEM Parti'ye oy verdi."

OTURMA EYLEMİ YAPILDI

Açıklamaların ardından yarım saat oturma eylemi yapıldı. Protesto eylemi "Direne direne kazanacağız" sloganları ile son buldu.

urfa çağdaş birecik belediyesi istifa dem parti mehmet belgit
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı