Advert
Advert

15 yaşındaki çocuğun ölümü nedeniyle açıklama

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğünden 15 yaşındaki çocuğun ölümü nedeniyle açıklama

15 yaşındaki çocuğun ölümü nedeniyle açıklama
15 yaşındaki çocuğun ölümü nedeniyle açıklama Admin
Advert

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi

11.05.2024 tarihinde bazı sosyal medya hesapları ve Haber sitelerinde “Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde bir inşaatta çalışan 15 yaşındaki Abdullah Çevik dün bir iş kazası sonucu Şanlıurfa 800 yataklı Eyyübiye Eğitim ve Araştırma hastanesine kaldırıldı. Burada yapılan müdahaleler sonucu bir şeyin olmadığı iddia edilerek evine gönderildi” haberleri üzerine aşağıdaki açıklama yapılmıştır.

“10.05.2024 tarihinde saat 12:00 sularında Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil servisine “üzerine bir adet briket” düştüğü beyanı ile getirilen 15 yaşında ‘Abdullah ÇEVİK’ isimli hasta 386 protokol numarası ile bekletilmeden acil servise kabul edilmiş ve acil Serviste hekim tarafından muayenesi yapılmıştır.

Hastanın muayene edilerek gerekli değerlendirilmeleri yapılmış, acil serviste takibine ve ileri tetkik edilmesine karar verilmiştir. Fizik muayenesi ve vitalleri itibari ile genel durumu iyi olan hastanın ilk Akciğer ve Batın röntgeni görülmüş önemli patoloji tespit edilmemiştir. Hasta Acil serviste müşahede yatağına alınmış ve kan tetkiklerinin çıkması, tekrarlayan muayene ile de BT (Bilgisayarlı Tomografi) planlanmıştır.

Bu süre zarfında hasta yakınları BT (Bilgisayarlı Tomografi ) çekmeyerek   alandaki başka bir doktora hastalarının iyi olduğunu ve başka bir hastaneye gitmek istediklerini ifade ederek hekimin gitmeyin demesine rağmen ve muayene eden hekimin onayını olmadan acil servisi terk etmişlerdir.

Daha sonradan hastanın İnşaatta çalıştığı ve üzerine duvar devrildiği öğrenilmiş olup bu bilgi hasta yakınları tarafından hekimlere bildirilmemiştir. Hastanın 15 yaşında olması ve inşaatta işçi olarak çalıştırılması hukuki sıkıntı yaratacağından Hasta yakınlarının başvurusunda olayın oluş şekli gizlemiştir.

Hasta hekimin izni ve bilgisi olmadan acil servisten ayrılmıştır.

Olayla ilgili incelemeler başlatılmıştır.

Kamuoyuna duyurulur

urfa çağdaş şanlıurfa sağlık müdürlüğü ölüm haberi çocuk ölümü eyyübiye hastanesi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı