Advert
Advert

5 Mahallede üstyapı çalışması

Haliliye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, bakım ve onarım çalışmaları kapsamında İmam Bakır, Bamyasuyu, İpekyol ve Süleymaniye Mahallelerinde kilitli beton parke taşı ile yolları onarırken, Köse Mahallesinde ise stabilize yol çalışmasıyla mahalle sakinlerinden tam not alıyor.

5 Mahallede üstyapı çalışması
5 Mahallede üstyapı çalışması Admin
Advert

Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın talimatlarıyla merkez ve kırsal mahallelerde çalışmalarını yürüten Fen İşleri Müdürlüğü, ilçe genelindeki asfalt, sathi kaplama, stabilize yol, kilitli beton parke döşeme, bakım ve onarım çalışmalarını hummalı bir şekilde devam ettiriyor.

Bu kapsamda merkez mahallelerde deforme olmuş yolları kilitli beton parke döşeme çalışmalarıyla yenileyen ekipler; İmam Bakır, Bamyasuyu, İpekyol ve Süleymaniye Mahallelerinde üstyapı çalışmalarını hızla tamamlıyor. Uzun süre kullanım ile deforme olan yollar ilk günkü halini alırken, kısa süre içerisinde tamamlanan yol çalışmalarıyla mevcut yollar konforlu hale geliyor. Sokakları güzelleştiren ve ulaşımı büyük ölçüde rahatlatan yol çalışmaları, Köse Mahallesinde ise stabilize yol çalışmalarıyla devam ediyor. Kırsal mahallelerde yapılan incelemelerin ardından stabilize yol çalışmasıyla tamamlanan yollar, mahalle sakinlerinin hizmetine sunuluyor. Kısa süre içerisinde ulaşıma sunulan yeni yollar, mahalle sakinlerinden tam not alıyor.

Fen İşleri Müdürlüğü yaptığı açıklamada ise merkez ve kırsal mahallelerde üstyapı çalışmalarının periyodik olarak devam edeceğini kaydetti.

urfa çağdaş haliliye belediyesi mahalle üst yapı parke döşeme
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı