Advert
Advert

Bağımlılıkla mücadele hassasiyeti sürüyor

Vali Hasan Şıldak başkanlığında gerçekleştirilen 'Uyuşturucu İle Mücadele' toplantısında Umuda Kapı Açıyorum Hayata Tutunuyorum Projesinin ilk sonuçları değerlendirildi.

Bağımlılıkla mücadele hassasiyeti sürüyor
Bağımlılıkla mücadele hassasiyeti sürüyor Admin
Advert

Emniyet ve Jandarma ekipleri il merkezi ile 13 ilçenin tümünde denetim ve operasyonlarına aralıksız devam ederken, bağımlı kişilerin tedavisine yönelik başarılı sonuçlarla gündeme gelen Umuda Kapı Açıyorum Hayata Tutunuyorum Projesinin ilk sonuçları değerlendirildi.

Vali Hasan Şıldak'ın her aşamasını birebir takip ettiği projenin daha da geniş kitlelere ulaştırılması yönünde talimat veren Vali Şıldak, düzenlenen toplantının ardından yaptığı değerlendirmesinde "Uyuşturucu bağımlılığı ile mücadele etmek, bağımlı hale gelmiş gençlerimizi bu durumdan kurtararak topluma kazandırmak için uygulamaya başladığımız proje çalışmasının ilk sonuçlarını değerlendirdik. Umuda Kapı Açıyorum Hayata Tutunuyorum isimli Şanlıurfa’da uyuşturucuyla mücadele konusunda yürütülen en kapsamlı proje çalışması hızla ilerliyor. Uyuşturucuya karşı mücadeleyi sadece polisiye tedbirlerle yürütmüyor, aynı zamanda en geniş anlamda sosyal bir projeyle de destekliyoruz. Bu konuda vatandaşlarımızın da iş birliğine ihtiyacımız var. Bağımlılıktan kurtarma adına ilk ikna çalışmasında ailelerin önemi çok önemli. Bu konudaki çalışmalara bütün duyarlı ailelerimizi bekliyoruz" dedi.

urfa çağdaş urfa haberleri şanlıurfa madde bağımlı bağımlılık mücadele vali şıldak
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı