Advert
Advert

Yılbaşı denetim verileri açıklandı

Şanlıurfa’da ‘Yılbaşı Tedbirleri’ kapsamında yapılan denetimler ile ilgili veriler açıklanırken; Vali Hasan Şıldak, mesai gözetmeksizin sahada yer alan tüm çalışanlara teşekkür etti.

Yılbaşı denetim verileri açıklandı
Yılbaşı denetim verileri açıklandı Admin
Advert

Şanlıurfa Valiliği; İçişleri Bakanlığı'nın vatandaşların yılbaşını huzur ve güven ortamında geçirebilmesini sağlamak için gönderdiği "Yılbaşı Tedbirleri" konulu genelgesi kapsamında yapılan denetimlerle ilgili verileri paylaştı.

Bu kapsamda 29 Aralık Cuma gününden itibaren yılbaşı tatili süresince Şanlıurfa genelinde Emniyet ve Jandarma birimleri tarafından halkın yoğun olarak bulunduğu alışveriş merkezleri, otogar, havaalanı ve caddelerde; yaya devriyeler, şok uygulamalar, göçmen şahıslara yönelik uygulamalar, trafik uygulaması ve umuma açık eğlence mekanlarına yönelik denetimler gerçekleştirildi.

155 Bin Kişi Sorgulandı

Uygulamalar kapsamında; 155 bin 110 şahıs sorgulanırken, 66 bin 999 araç, 663 motosiklet ve 251 umuma açık işyeri kontrol edildi. Yapılan denetim ve uygulamalar sonucunda; 205 aranan şahıs yakalanırken, 270 yoklama kaçağına işlem, 24 işyeri ve 16 şahsa ise idari para cezası uygulandı.

Yine denetimlerde Suriye uyruklu 15 şahsın kimliksiz olduğu ve herhangi bir yabancı kimlik numarası bilgisinin olmadığının tespit edildiği ve bu şahısların İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildiğine yer verildi.

Şanlıurfa’da Uyuşturucuya Geçit Yok

2024 yılının huzur ve güven ortamı içerisinde karşılanabilmesi için 5 bin 230 emniyet ve jandarma personeli, mesai mefhumu gözetmeksizin sahada görev alırken denetimlerde; 846,83 gram esrar, 259,69 gram kubar esrar, 46,50 gram metamfetamin, 22,65 gram skunk, 3,65 gram eroin, 2,18 gram bonzai, 66 adet Lyrica hap, 2 adet bong, 3 adet payp diye tabir edilen aparat, 261 adet elektronik sigara, 130 paket puro, 850 gr puro tütünü, 780 paket sigara, 30 paket elektronik sigara kiti ve 4 adet cep telefonu ele geçirildi.

İl geneline yayılan denetimlerde ayrıca 8 adet kurusıkı tabanca ile birlikte 15 adet fişek, 41 adet ruhsatsız tabanca, 30 adet şarjör ve 202 adet fişek, 4 adet ruhsatsız tüfek ile birlikte 20 adet kartuşa el konuldu.

Vatandaşın Huzuru İçin Cadde ve Sokaklarda Emniyet Görev Başındaydı

Cuma, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günlerini kapsayan denetimlerde vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit edecek olası olumsuzlukların önüne geçebilmek için yapılan denetimlerin trafik uygulamalarında ise 160 araç ve 12 motosiklet trafikten men edilirken, 7 çalıntı araç yakalandı. 7 sürücü belgesinin geçici süreyle el konulduğu uygulamalarda, 4 bin 972 araç ile 104 motosiklete ise idari para cezası uygulandı.

Vali Şıldak, Tüm Çalışanlara Teşekkür Etti

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, vatandaşların yılbaşını huzurlu ve güvenli bir ortamda geçirebilmesi için gerek güvenlik gerek sağlık gerekse tüm kamusal alanlarda görev başında olan çalışanlara teşekkür etti. Tüm ilgili birimlerin aksama yaşanmaksızın görevini en iyi şekilde icra ettiğini belirten Vali Şıldak, “Tüm bu çerçevede halkımızın yeni yılını bir kez daha en içten duygularla kutlarken, mesai gözetmeksizin şehrimizde herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması adına görevini en iyi şekilde sürdüren tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederim” dedi.

urfa öağdaş şanlıurfa yılbaşı denetim
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı