Advert
Advert

Viranşehir Belediyesi’nden Ücretsiz LGS Deneme Sınavı

Viranşehir Belediyesi, Liselere Geçiş Sınavı’na (LGS) hazırlanan öğrencilere destek olmak amacıyla ilçe genelindeki ortaokullarda LGS deneme sınavı düzenledi.

Viranşehir Belediyesi’nden Ücretsiz LGS Deneme Sınavı
Viranşehir Belediyesi’nden Ücretsiz LGS Deneme Sınavı Admin
Advert

Geleceğin teminatı gençlerin eğitiminde fırsat eşitliği oluşturmak için çalışmalar yürüten Salih Ekinci başkanlığındaki Viranşehir Belediyesi,  Liselere Geçiş Sınavı’na (LGS) hazırlanan öğrencilere yönelik deneme sınavı gerçekleştirdi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliğiyle düzenlenen Liselere Geçiş Sınavına, 90 ortaokulda eğitim alan 3 bin 202 öğrenci katılım sağladı. Eş zamanlı gerçekleştirilen deneme sınavına katılan öğrenciler, sınavla eksiklerini görme, kendilerini ölçme ve değerlendirme imkânı buldular.

Viranşehir Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Gören ile birlikte deneme sınavı öncesinde Dikmeler Ortaokulu’nda eğitim alan 8. Sınıf öğrencileri ile buluştu. Belediyenin yürüttüğü projelerin takibi için Ankara’da bulunan Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci’nin selamlarını öğrencilere ileten Başkan Yardımcısı Çelik, Başkan Ekinci’nin talimatıyla her zaman öğrencilere destek verdiklerini belirterek, bugün de 8. Sınıf öğrencilerine ücretsiz Liselere Geçiş Sınavı (LGS) düzenlemenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Gören de, öğrencilere başarılar dileyerek, gençlere destek olan Viranşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Öğrencilere nasihat da veren Başkan Yardımcısı Çelik ve Müdür Gören, daha sonra gençlere Liselere Geçiş Sınavı (LGS) kitapçığı dağıttı. Öğrencilere sınav öncesinde başarılar dileyen Çelik ve Gören, toplu hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra okuldan ayrıldı.

urfa çağdaş viranşehir belediyesi ücretsiz lgs deneme sınavı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı