Advert
Advert

Kaldırım işgaline sıkı denetim

Viranşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların kullanım alanı olan kaldırımları işgal eden esnafa yönelik sıkı denetim gerçekleştirdi. Çok sayıda zabıtanın katıldığı denetimlerde; kaldırımları işgal eden esnaf uyarılarak, işgallerin önüne geçiliyor.

Kaldırım işgaline sıkı denetim
Kaldırım işgaline sıkı denetim Admin
Advert

Viranşehir’de huzur ve güveni sağlamak için yoğun çalışma yürüten Viranşehir Belediyesi’ne bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yasal olmayan veya hak ihlali olan her noktada denetimler geçekleştirmeye devam ediyor. Zabıta ekipleri, vatandaşlardan gelen şikâyetler doğrultusunda kaldırımları işgal eden esnaflara yönelik denetimlerini sıklaştırdı.  Zabıta ekipleri tarafından ilçe genelinde periyodik olarak yürütülen denetimlerde; kaldırımlarda ürünlerini sergileyerek, yayaların kullanım alanını daraltan işletme sahiplerine uyarılarda bulunuldu. Kaldırımların yayaların ortak kullanım alanı olduğunu belirten ekipler, vatandaşların alışverişlerini daha iyi şartlarda yapabilmeleri için işletme sahiplerine kurallara uyulması hususunda hatırlatma yaptı.

Eski Urfa ve Paşa Konağı caddelerinde denetimlerine devam eden ekipler, esnaf tarafından işgal edilen kaldırımdaki ürünlerin alınması için de müdahalede bulundu. Vatandaşların geçişini engelleyen hiçbir malzemenin kaldırımda bulunmasına izin verilmeyeceğini belirten ekipler, söz konusu işgallerin Belediye mevzuatına aykırı olduğunu belirterek, kurallara uymayan işyerleri hakkında gerekli işlemlerin başlatılacağını söyledi.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri,  işgallerin ve görüntü kirliliğinin önüne geçilmesi için denetimlerin devam edeceğini bildirdi.

urfa çağdaş viranşehir kaldırım işgali zabıta denetim
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı