Advert
Advert

Harran'da zabıta ekipleri esnafı denetledi

Harran Belediyesi Zabıta ekipleri ilçe genelinde fırın, kasap ve esnafı denetleyerek sağlık koşulları başta olmak üzere kaldırım ihlali, gramaj, hijyen ve ruhsat kontrolleri yaptı.

Harran'da zabıta ekipleri esnafı denetledi
Harran'da zabıta ekipleri esnafı denetledi Admin
Advert

Harran Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe sınırlarında bulunan işyerlerine yönelik denetimlerini sürdürüyor. Her zaman vatandaşların sağlığı için denetimlerini yapan zabıta ekipleri, ilçe merkezinde bulunan berber, kasap, fırın ve unlu mamulleri satışı yapan iş yerlerine kontrol ve denetim uygulaması yaptı.

Belediye ekipleri, yürütülen denetim uygulamalarında iş yerlerinin ruhsatı, gıda maddelerinin son kullanma tarihleri, irsaliye faturaları ve hijyen koşullarının kontrollerini sağlıyor. Gramaj, hijyen, baca ve ruhsat kontrollerini de yapan ekipler, tespit edilen eksikliklerin giderilmesi için işletmelere yazılı tebligat iletti. Süre verilen iş yerlerinin önümüzdeki günlerde denetiminin tekrar edileceği belirtildi.

Gün boyu devam eden denetimlerde, ekipler tarafından işletmelere sağlık koşullarına muhakkak suretle uyulması gerektiği bildirildi.

Herşeyden önce insan sağlığını önemsediklerini aktaran Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz; Kurallara uymayan başta fırınlar olmak üzere hiç kimseye göz yumulmayacaktır. Kural dışı hareket eden herkese cezai işlem uyguluyoruz. Halk sağlığını önemsediklerini ve bu yüzden denetimleri sıklaştırdıklarını kaydeden Başkan Özyavuz, bu konuda kesinlikle taviz vermediklerini söyledi.

urfa çağdaş harran belediyesi zabıta esnaf denetim cezai işlem
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı