Advert
Advert

Eyyübiye'de ki gençlik merkezleri törenle açıldı

Eyyübiye Belediyesi'nin ilçeye kazandırdığı üç gençlik merkezi daha (Süleymanşah Gençlik Merkezi, Onikiler Sınav ve Etüt Merkezi ile Yenice Sınav ve Etüt Merkezi) yoğun katılımla açıldı.

Eyyübiye'de ki gençlik merkezleri törenle açıldı
Eyyübiye'de ki gençlik merkezleri törenle açıldı Admin
Advert

TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ'ın da katıldığı törene, Ak Parti Şanlıurfa milletvekilleri Emin Önen,  Asuman Cevahir Yazmacı, Abdurrahim Dusak, Mehmet Ali Cevheri, Hikmet Başak ile Büyükşehir Belediye Başkanı Z. Abidin Beyazgül,  Ak Parti Şanlıurfa İl Başkanı Ali İhsan Delioğlu, STK Temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. 

Eyyübiye Belediyesi’nin ilçe gençliğinin eğitimine yönelik yatırımlarının toplu açılışı, Süleymanşah Gençlik Merkezi önündeki muhteşem bir törenle gerçekleştirildi. Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un ev sahipliğinde gerçekleşen törene; TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ, Şanlıurfa Milletvekilleri Abdulkadir Emin Önen, Abdurrahim Dusak, Cevahir Asuman Yazmacı, Hikmet Başak ve Mehmet Ali Cevheri, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Eyyübiye Kaymakamı Mustafa Hamit Kıyıcı, AK Parti İl Başkanı Ali İhsan Delioğlu, Eyyübiye Belediyesi meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Eyyübiye Belediyesi’nce ilçeye yapılan hizmetlerin anlatıldığı tanıtım filmi sunumu ile başlayan törende bir konuşma yapan TBMM Başkanvekili Şanlıurfa Milletvekili Bekir Bozdağ, Eyyübiye’nin daha çok yatırıma ihtiyacı olduğunu bildiklerini ve bu yöndeki çalışmalara destek olmaya devam edeceklerini söyleyerek, hizmete sunulan yatırımların hayırlı olmasını diledi.

Konuşmasında, İsrail’in masum Filistin halkına yönelik şiddetini sert bir dille eleştiren Bozdağ, İsrail’in katliamlarına uluslararası kamuoyunun derhal engel olması gerektiğinin altını çizdi.

Eyyübiye’ye devasa yatırımlar yapılmaya devam ettiğini belirten Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül de büyükşehir belediyesi tarafından ilçeye yapılan yatırımlara dikkat çekti. Eyyübiye’deki tapu sorununu çözdükten sonra geniş kapsamlı kentsel dönüşüm faaliyetlerine başlanacağını kaydeden Başkan Beyazgül, Eyyübiye Belediyesi tarafından hizmete sunulan tesislerin hayırlı olmasını dileyerek, Başkan Kuş’a ve tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

Eyyübiye gençliğine verdikleri sözleri tek tek yerine getirmeye devam ettiklerini belirten Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş ise, “Seçildiğimiz gün itibariyle gençliğimize sözümüz vardı. Ve elhamdülillah bu süre içerisinde evlatlarımıza pozitif ayrımcılık yaptık, gençlik merkezlerimiz, sınav hazırlık merkezlerimiz ve kitap otaklarımızla tüm mahallelerimize birebir dokunmanın gayretinde bulunduk” diyerek, gençlik ve eğitim yatırımlarına değindi.

Pandemi süreci, deprem ve sel felaket nedeniyle ertelemek zorunda kaldıkları gençlik ve eğitim yatırımlarının açılış törenini yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, hizmete sunulan yatırımlar hakkında bilgiler verdi. Süleymanşah Gençlik Merkezi, Onikiler Sınav Hazırlık Merkezi ve Yenice Sınav Hazırlık Merkezleri’nin ilçe gençliğinin eğitimine önemli katkılar sunacağını belirten Başkan Kuş, bu yıl sınav hazırlık merkezlerinde eğitim alan 200 kadar gencin üniversite hayallerine kavuştuklarını hatırlattı.

Eyyübiye’nin dezavantajlı gençlerine destek olmaya, bu yönde yatırımlar yapmaya devam edeceklerini belirten Başkan Kuş, katılımcılara teşekkür etti.

AK Parti İl Başkanı Ali İhsan Delioğlu da belediye hizmetlerinin çok önemli olduğunu ifade ederek, Eyyübiye Belediyesi’nin güzel hizmetlerine şahit olduklarını dile getirdi. Yerel seçim sürecine başı dik, alnı açık olarak girdiklerini kaydeden Delioğlu, belediye başkanlarına yaptıkları ve yapacakları hizmetler için teşekkür etti.

AK Evler Spor Salonları’nda geleceğe hazırlanan 198 sporcu gence bisiklet hediyelerinin de dağıtıldığı törende, ilk bisikletler Bekir Bozdağ ve Başkan Mehmet Kuş tarafından teslim edildi.

urfa çağdaş eyyübiye belediyesi toplu açılış
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı