Advert
Advert

Basının haberinin olmadığı Basın Çalıştayı

CHP’nin Anadolu Basını ile üçüncü buluşmasından, ajansların geçtiği haber ile bilgi sahibi olduklarını belirten Anadolu Basın Birliği Genel Başkanı Halil Zor, “ CHP, Anadolu Basınına bakış açısını değiştirmeden, bu kucaklaşma mümkün değil. CHP, yerel basına ve sorunlarına son derece uzak.” dedi.

Basının haberinin olmadığı Basın Çalıştayı
Basının haberinin olmadığı Basın Çalıştayı Admin
Advert

CHP’nin Anadolu Buluşması-Yerel Medya Çalıştayı ile ilgili açıklama yapan Anadolu Basın Birliği Genel Başkanı Halil Zor, “ Anadolu Basını ile bir araya gelinecek bir çalıştay düzenleniyor. 1975 yılından bu yana Anadolu’da birçok şehirde aktif olarak teşkilatlanmış derneğimiz ve şubelerinin bundan haberi yok.

CHP, Anadolu Basını ile bir araya gelmeyi planlıyor. Ama Anadolu Basınının bütün temsilcilerine ulaşacak, onları da çözüme dahil edecek organizasyon becerisinden uzak. Ne yazık ki CHP içerisinde yer alan ve meslektaşlarımız dediğimiz milletvekillerinin de Anadolu Basını ile uzaktan yakından ilişkisi yok.

Bu haliyle çalıştay daha başlamadan işlevsiz duruma düşmüştür. Çünkü Anadolu Basınının haberinin olmadığı bir basın çalıştayı gerçekleştirilmektedir.” dedi.

ANADOLU BASINININ SORUNLARININ FARKINDA MISINIZ?

Anadolu Basınının ciddi sorunlarla boğuştuğunu dile getiren Halil Zor, “ Basın İlan Kurumu, 1 Ekim tarihi itibariyle internet sitelerinde trafik şartlarını yerine getirmeyen basın kuruluşlarının ilan yayımlama haklarını durdurmaya başladı. CHP’nin gazeteci milletvekilleri nerede?

Anadolu Basın Birliği olarak, şubemizin olduğu, olmadığı bütün şehirlerdeki basın kuruluşlarına bu konuda teknik destek veriyoruz. 1 Ekim’den bu yana hummalı bir çalışma içerisindeyiz.

Ekiplerimizle tecrübelerimizi, teknik bilgilerimizi Anadolu Basınına aktarmaya, onların yeniden ilan haklarını geri almalarına yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Anadolu Basınının sorunlarını en iyi biz biliyoruz. Çünkü bizler bu sorunları bizzat yaşayanlarız. Bizler plazalarda gazetecilik yapmıyoruz. Arkamızda gazetemizi finanse edecek holdingler bulunmuyor.” şeklinde konuştu.

Zor, Anadolu Basınının bütünüyle temsil edilmediği, sorunların asıl muhataplarının yer almadığı çalıştayın, henüz başlamadan işlevsiz kaldığını sözlerine ekledi.

urfa çağdaş anadolu basını basın çalıştayı yerel basın
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı