Advert
Advert

Canpolat: Mevlid Kandilimiz Mübarek Olsun

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Mevlid Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında, “O'nun dünyaya gelişi bir doğumdan öte, dünyanın aydınlandığı gündür” ifadelerini kullandı.

Canpolat: Mevlid Kandilimiz Mübarek Olsun
Canpolat: Mevlid Kandilimiz Mübarek Olsun Admin
Advert

“Alemlere rahmet olarak gönderilen Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) doğumuyla sadece insanlık değil tüm kainat şereflendirilmiştir” sözleriyle mesajına başlayan Başkan Mehmet Canpolat, şunları kaydetti:

“O'nun dünyaya gelişi bir doğumdan öte, dünyanın aydınlandığı gündür. Kandil, insanı karanlıktan aydınlığa çıkaran ışıktır. Hz. Peygamber,  karanlık bir yaşam süren toplumun güneşi, ışık kaynağı olmuştur. Mevlid-i Nebi haftasında O'nu anmakla beraber O'nu anlamak; üzerimize düşen asıl vazifedir. Çünkü onu anlamak demek dünyayı,  toplumu,  bireyi, evreni, ahireti kısacası aklımızın sınırlarına girebilecek tüm hakikati anlayabilmek demektir. Dünya kurulduğu günden beri yeryüzünde hiç kimse O'nun kadar sevilmedi ve hiç kimse O'nun kadar iyi bir öğretici/muallim olamadı. Bizler bu hafta vesilesiyle efendimizi örnek aldıkça, geleceğimiz, sağlam temeller üzerinde ilerleyecektir. Çünkü Allah'ın sevgisine ve mağfiretine erebilmenin tek yolu efendimiz Hz Muhammed'i anlayabilmek ve onun yolundan gitmektir.”

urfa çağdaş urfa haberleri haliliye başkan canpolat kandil mesajı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı