Advert
Advert

Başkan Özyavuz’un 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak, vatandaşların Zafer Bayramı’nı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’nü kutladı.

Başkan Özyavuz’un 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı
Başkan Özyavuz’un 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı Admin
Advert

Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, “Türk Milletinin Bağımsızlık Savaşını zaferle taçlandıran ve milletimizin yenilmezliğini dünyaya haykıran 30 Ağustos’un Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Türk milletinin bağımsızlık inancı ve vatan sevgisinin önünde hiçbir gücün duramayacağını belirten Başkan Özyavuz mesajında şu ifadelere yer verdi:

“30 Ağustos 1922’de Başkumandanlık Meydan Muharebesi’nde kazanılan bu zafer, yeni Türk Devletinin diplomatik ve siyasî alanda elde edeceği büyük başarıların temelini teşkil etmiştir.

Kütahya-Dumlupınar’da yapılan Büyük Taarruz ‘la Anadolu topraklarında devam eden işgaller son bulmuş, büyük mücadele 30 Ağustos Zaferi’yle taçlanmıştır. Türk Milleti, bağımsızlığından asla ödün vermeyeceğini var gücüyle tüm dünyaya haykırmıştır. Gazi Mustafa Kemal’in başkomutanlığındaki ordumuz, yaşadığı açlık, cephane sıkıntısı ve her türlü zorluğa rağmen azim ve inançla bu meydan muharebesini kazanmış, adını tarihe yazdırmıştır. 30 Ağustos, tarihi şanlı zaferlerle dolu aziz milletimizin vatanımızı milletimizi yok etmeye çalışanlara karşı verdiği inanılmaz mücadelenin altına atılan imzadır. Bu mukaddes vatanı bize emanet eden atalarımızın onurlu mücadelesine sonsuza kadar sahip çıkacağımızı tüm dünyaya ilan ediyoruz.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıldönümünü ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’nü kutluyor; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere bu vatan için canını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.”

urfa çağdaş 30 ağustos zafer bayramı harran kutlama başkan özyavuz
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı