Advert
Advert

Uzman doktor Hür, aşırı sıcaklar için uyardı

Mevsim normalleri üzerinde seyreden sıcaklıklar, vatandaşların yaşamını olumsuz etkiliyor.

Uzman doktor Hür, aşırı sıcaklar için uyardı
Uzman doktor Hür, aşırı sıcaklar için uyardı Admin
Advert

Kavurucu sıcaklardan bunalan vatandaşlar, klimalı ortamları ve gölge alanları tercih ederken, havuz ve sulu alanlarda serinlemeye çalışıyor. Aşırı sıcakların etkisini sürdürmesi beklenirken, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Tıp Uzmanı Doktor İzzettin Hür vatandaşların zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaları yönünde uyarıda bulundu.

Türkiye’nin en sıcak şehirlerinden birisi olan Şanlıurfa’da hava sıcaklıklarının 45-50 derece seviyelerine ulaştığını ifade eden Uzman Doktor Hür, “Özellikle öğlen saatlerinde güneşin tepede olduğu zamanlarda dışarıya çıkmamamız lazım. Çıkmak zorunda kalırsak da imkân varsa gölgeli yerleri tercih ederek veya şemsiye kullanarak güneş ışınlarından kendimizi korumamız gerekiyor. Açık renkli kıyafetler tercih ederek sıvı kaybına dikkat etmemiz gerekir. Çay, kola ve gazlı içecekler sunun yerini tutmaz. Bunlara dikkat ederek günde en az 3-4 litre sıvı tüketmeye gayret edelim ” ifadelerini kullandı.

Havaların aşırı sıcak olması nedeniyle güneş ışınlarına maruz kalarak sıcak çarpması nedeniyle hastaneye çok sayıda hastanın müracaat ettiğini söyleyen Uzman Doktor İzzettin Hür, Halsizlik, baş ağrısı, aşırı yorgunluk hissiyatıyla başlayan şikâyetlerin kusma ve baygınlık gibi sonuçlara kadar ilerleyebildiğini belirterek bu tür şikâyetleri bulunan vatandaşlarımızın en yakın hastaneye müracaat etmeleri konusunda vatandaşları uyardı.

urfa çağdaş şanlıurfa dr. izzettin hür aşırı sıcaklar uyarı tıp uzmanı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı