Advert

Sanat Sokağındaki Kurslara Yoğun İlgi-VİDEOLU-

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin Sanat Sokağında düzenlediği kurslara her yaştan insan yoğun ilgi gösteriyor. Bir fabrika gibi el emeği göz nuru ürünlerin üretildiği merkezde otuz farklı dalda kurs imkânı sunuluyor.

Sanat Sokağındaki Kurslara Yoğun İlgi-VİDEOLU-
Sanat Sokağındaki Kurslara Yoğun İlgi-VİDEOLU- Admin
Advert

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ün öncülüğünde kurs sayısı her geçen gün artırılan Mahmutoğlu Kulesi (Şanlıurfa Kent Müzesi) yakınında yer alan Sanat Sokağı’nda El emeği göz nuru ürünler ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.

Geri dönüşüm malzemelerinden yapılan süs eşyaları, Kısa film atölyesi, resim, karakalem, yağlıboya, mozaik, ebru, tezhip, çinicilik, hüsn-i hat, ahşam oymacılığı ve diksiyon kursları da yine sanat sokağında kursiyerlerin ellerinden çıkıyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren sanat sokağındaki kurslardan yararlananlar sanatlarını izleyiciler önünde sergileme imkânı da buluyor.  Çömlekçiden, deri sanatına, ahşap oymacılığından, kabartma sanatına kadar birçok el sanatı burada yaşatılıyor.

Şanlıurfa’nın tarihi ve doğal güzelliklerinin de tablo ve el emeği göz nuru ürünlere yansıtıldığı merkez adeta bir sanat üretim merkezi gibi çalışıyor.

urfa çağdaş.com sokak kursu şanlıurfa urfa haberleri kursiyer el emeği göz nuru
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı