Advert
Advert

Vali Ayhan'dan Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajı

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı ile mesaj yayınladı.

Vali Ayhan'dan Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajı
Vali Ayhan'dan Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajı Admin
Advert

Vali Ayhan, mesajında şunları kaydetti:“24 Temmuz 1908 tarihi, basında sansürün kaldırıldığı, gazetelerin ilk kez sansürsüz olarak yayımlanmaya başladığı tarihtir. Demokratik toplumun gereklerinden olan etkin ve özgür bir medya ortamının öneminin hatırlanması adına, 24 Temmuz tarihi büyük önem taşımaktadır. Toplumun aydınlanmasında ve doğru bilginin yayılmasında kritik bir role sahip olan bütün basın emekçilerimizin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı tebrik ediyorum. Bu kıymetli gün vesilesiyle, mesleğe olan saygımızı bir kez daha dile getirmek istiyorum.

Basın, demokratik ve çağdaş yaşamın vazgeçilmez unsurlarından biridir. Basın emekçilerimiz de vatandaşlarımızın gerçeğe ulaşmasını sağlayan değerli bir köprüdür. Basın mensuplarımız gece-gündüz demeden, mesai mefhumu gözetmeden fedakârca çalışarak toplumu bilinçlendiriyorlar. Güvenirlik ve etik değerler üzerine inşa edilen bu mesleği layıkıyla yerine getiren tüm basın çalışanlarımız, demokrasimiz adına oldukça kıymetli bir vazifeyi yerine getirmektedir.”

“Basın, milletin müşterek sesidir.” diyen Vali Ayhan, şöyle konuştu:”Böylesine önemli vazifeleri bünyesinde barındıran bir rolü gerçekleştirmek için özveriyle çalışan bütün basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, kendilerine büyük başarılarla dolu bir hayat temenni ediyorum.”

urfa çağdaş şanlıurfa 24 temmuz basın bayramı özgür basın
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı