Advert

Eyyübiye Parklarla Güzelleşiyor

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, deprem ve sel felaketleri nedeniyle tahrip olan park ve yeşil alanlardaki onarım çalışmalarını inceleyerek, parklarda vakit geçiren vatandaşlarla bir araya geldi.

Eyyübiye Parklarla Güzelleşiyor
Eyyübiye Parklarla Güzelleşiyor Admin
Advert

Türkiye’yi derinden etkileyen 6 Şubat’taki deprem felaketinde vatandaşların çadırlar kurarak yaşadığı ve 15 Mart’ta meydana gelen sel afetinde tahrip olan Eyyübiye’deki park ve yeşil alanların onarımı büyük oranda tamamlandı.

Eyyübiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ileFen İşleri Müdürlüğü’nün organize çalışması sonucu tahrip olarak kullanılamaz hale gelen 24 parkın tamamında yapısal ve bitkisel peyzaj düzenlemesi tamamlanırken, tüm parkların yeşillendirme, ağaçlandırma, sulama ve aydınlatma sistemleri de onarıldı.

Parklardaki çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Kuş, vatandaşların talepleri doğrultusunda park bahçe düzenlemelerini yapmaya, yeni park alanları oluşturmaya devam edeceklerini söyledi.

Eyyübiye Belediyesi’nin park ve bahçelerdeki hummalı çalışmasını takdir eden vatandaşlar ise Başkan Mehmet Kuş’a ve ekibine teşekkür ederek, ailelere çocuklarının parklara zarar vermemesi için çağrıda bulundular.

urfa çağdaş eyyübiye parklar çiçek vatandaş fen işleri
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı