Advert
Advert

Haliliye Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde inceleme

Sağlık Müdürü Solmaz Haliliye Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde incelemelerde bulundu.

Haliliye Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde inceleme
Haliliye Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde inceleme Admin
Advert

Devteşti mahallesinde Haliliye Belediyesi tarafından tadilatı yapılan ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından tefrişat işlemlerinin tamamlanması ile hizmete girecek olan Haliliye Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde sona doğru gelindi.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Dr.Ögr.Üyesi Abdullah Solmaz hizmet başkanları ile birlikte  tefrişat işleri yapılan Haliliye Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde incelemelerde bulundu.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Dr.Ögr Üyesi Abdullah Solmaz

“Kısa süre içerisinde açmayı plânladığımız Haliliye Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinin açılması ile birlikte Türkiye de iki tane Ağız ve diş Sağlığı hastanesi olan dördüncü Şehir olmuş olacağız.

Bu ilimiz için büyük bir kazanımdır. Çünkü bu tür hastanelerde komplike işlerin cerrahi işlemlerin yapıldığı, Diş yandal uzmanlarının olacağı ve hastaların yatırıldığı bir merkez olacaktır. Ayrıca İlimizdeki Adsh ve Adsm ler içerisinde en büyüğü olarak hizmet verecektir. Hastanemiz 50 ünit ve 5 yatak kapasiteli olacaktır ve yine Bakanlığımız tarafından Haliliye ilçemizde bulunan semt polikliniğinin bu hastaneye bağlanmasıyla 65 ünit ve 5 yatak kapasitesine sahip bir hastane olacaktır.

Şanlıurfa ya Haliliye ve Devteşti halkına hizmet için, kısa süre içerisinde hizmete girmesi temennimizdir” dedi

İl Sağlık Müdürü Dr.Ögr.Üyesi Abdullah Solmaz 7/24 çocuk hastalarımıza ve  Dahili branşta  yetişkin hastalara sağlık hizmeti veren Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı Devteşti semt polikliniğini ziyaret etti. Solmaz; Semt polikliniğinin şu an yürüklükte olması ve Çocuk hastalıkları ve Dahiliye branşında hizmet vermesi bizleri fazlasıyla memnun etmektedir. Kısa süre içerisinde Diş Hastaneside yürürlüğe girmiş olacaktır” dedi.

Müdür Solmaz; Tedavi olmaya gelen Hasta ve hasta yakınlarına geçmiş olsun dileklerini sundu. Sağlık personellerimiz ile sohbet ederek, dilek ve sorunlarını dinledi.

urfa çağdaş haliliye ağız diş hastane diş sağlığı sağlık
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı