Advert

Viranşehir Belediyesi Mayıs Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Viranşehir Belediyesi Mayıs ayı olağan meclis toplantısı, Belediye Başkanı Salih Ekinci başkanlığında gerçekleştirildi.

Viranşehir Belediyesi Mayıs Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Viranşehir Belediyesi Mayıs Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı Admin
Advert

Belediye Meclis Toplantı Salonunda Halka ve Basına açık yapılan Mayıs ayı olağan meclis toplantısı, yoklama, saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, katılımlarından dolayı meclis üyelerine teşekkür ederek, alınacak kararların hayırlara vesile olması dileğinde bulundu.

TFF 3.Lige yükselme Play-Off maçlarında Finale kalan Viranşehir Belediyespor’u tebrik eden Başkan Ekinci, 35 yıllık 3.lig özlemini bitirmek için gerekli her türlü desteğin verildiğini, verileceğini söyledi.

Taraftarlara da çağrıda bulunan Başkan Salih Ekinci, Taraftarların Kırşehir’de Silifke Belediyespor oynanacak Final maçında yalnız bırakmamalarını istedi.

Ekinci, taraftarların Kırşehir’e gidebilmesi için ücretsiz ulaşım ve her türlü desteği vereceğini kaydetti.

Belediye Meclis üyeleri de Finale kalan Viranşehir Belediyespor’a 3.lig yolunda başarılar diledi. 

Yapılan konuşmanın ardından meclis üyelerinin gündem dışı verdikleri önergeler tek tek okunarak, bazıları gündem maddelerine bazıları da komisyonlara sevk edildi.

Daha sonra toplantının gündem maddelerine geçildi. Belediyenin 2022 Mali Yılı idari kesin hesabın görüşülmesi, Plan Bütçe Komisyonuna aktarılırken, Afet İşleri Müdürlüğünün kurulması için kadro ihdasının yapılması oy birliğiyle kabul edildi.

Yollarbaşı ve Sağlamlar Kırsal Mahallelerin sınır tespit kararının yeniden görüşülmesi maddesi İmar Komisyonuna, Statik Proje İnceleme bedelinin tespit edilmesi maddesi ise, Madde Plan bütçe komisyonuna sevk edildi.

Ges yetkisinin Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine verilmesi maddesi oy çokluğu ile, Viranşehir Organize Sanayi Bölgesine gerekli olan destek taleplerinin görüşülmesi maddesi de oy birliği ile kabul edildi.

Toplantı, İhtisas Komisyon raporlarının görüşülmesi maddesinin ardından Ek gündem maddesi olan vakıf kurulması oy çokluğu ile kabul edilirken, Kadın istihdamını arttırmak amacıyla Yenişehir Mahallesi'nde Sarma Evi satış noktası maddesi de oy birliğiyle kabul edildi.

Yaklaşık 2 saat süren mayıs ayı meclis toplantısı, bugünkü oturum sona erdi,yarın devam edecek

urfa çağdaş viranşehir belediyesi meclis toplantısı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı