Advert

Dicle Elektrik Saha Çalışanlarına İSG Denetimi Gerçekleştirdi

En tehlikeli iş kollarından biri olan dağıtım sektöründe hizmet veren Dicle Elektrik, her fırsatta saha çalışanlarını İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) konusunda eğitiyor. Uzmanlar tarafından verilen teorik eğitimlerin çalışanlar tarafından nasıl uygulandığı yine uzmanlar tarafından sahada denetleniyor. Uygulamadaki olası yanlışların düzeltilmesi için ise çalışanlara ayrıca sahada pratik eğitim veriliyor.

Dicle Elektrik Saha Çalışanlarına İSG Denetimi Gerçekleştirdi
Dicle Elektrik Saha Çalışanlarına İSG Denetimi Gerçekleştirdi Admin
Advert

Dicle Elektrik’in sorumluluk bölgesinde yer alan Şanlıurfa’daki saha denetimine İl Müdürü Osman Hondu da katıldı. İş kazalarının önüne geçilebilmesi için uzmanlar tarafından yapılan saha denetimine katılan Hondu, herhangi bir kaza yaşanmaması için sahadaki çalışmaları inceleyerek, çalışanlara iş sağlığı ve güvenliği kapsamındaki kuralları harfiyen uygulamalarını ve koruyucu ekipmanları mutlaka kullanmalarını hatırlattı.

Sahada denetim ve eğitim

İSG konularında çalışanlara yönelik sıkı eğitim programları düzenleyen Dicle Elektrik tarafından kurulan İSG denetim ekipleri, tehlike seviyesi yüksek görevleri yerine getiren saha çalışanlarını günün her saatinde sahada, iş başında denetlemeye devam ediyor. Belirli periyodlarla verilen İSG eğitimlerinde öğretilenlerin görev sırasında uygulanıp uygulanmadığı, koruyucu ekipman ve giysilerin kullanılıp kullanılmadığı bu denetimlerle belirlenerek, gerekli tedbirler alınıyor. Söz konusu denetimler sırasında uygulama hatası yapanları uyaran İSG uzmanları, sahadaki çalışanlara düzenli olarak pratik eğitimler de veriyor.