Advert
Advert

Filistin Büyükelçisi’nden Şanlıurfa İHH Başkanı Behçet Atila’ya Plaket!

Filistin'in Ankara Büyükelçisi Dr. Faed Mustafa, Filistinlilere yaptığı yardımlar ve Filistin, Kudüs, Aksa davasına verdikleri destekler münasebetiyle, Şanlıurfa İHH Başkanı Sayın Behçet ATİLA'ya teşekkür ve takdir plaketi gönderdi.

Filistin Büyükelçisi’nden Şanlıurfa İHH Başkanı Behçet Atila’ya Plaket!
Filistin Büyükelçisi’nden Şanlıurfa İHH Başkanı Behçet Atila’ya Plaket! Admin
Advert

Plaketi, Urfa’daki Filistinliler Başkanı Asım Mustafa, Şanlıurfa İHH Başkanı Behçet Atila’ya takdim etti. Plaketi takdim sırasında kısa bir açıklama yapan Asım Mustafa, Büyükelçimiz Sayın Dr. Faed Mustafa, Şanlıurfa’da yaşayan Filistinli ailelere, çocuklara yaptıkları ciddi yardımlardan ve Filistin davasına desteklerinden dolayı Şanlıurfa İHH’ya ve başkanı değerli Behçet Atila’ya bu plaketleri takdim etmemizi istediler. Ben de büyükelçimiz adına, Filistin halkı adına bu plaketi kendilerine takdim ediyorum, başkanımıza bu özverili çalışmalarından dolayı çok teşekkür ederim. Allah hayırlarını kabul etsin. dedi.

Atila ise; Bu çok anlamlı plaketlerinden ve nazik davranışlarından dolayı Filistin’in Ankara Büyükelçisi Dr. Faed Mustafa beye, ekibine ve Filistin halkına çok teşekkür ederim. Filistinliler Kudüs’ü ve ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’yı beklerden/savunurken, sadece Filistinliler adına değil hepimiz adına, ümmet adına bekliyor ve koruyorlar. Filistinliler bizim kardeşimizdir, Filistin davası ise bizim yani ümmetin davasıdır. Filistinlilere, Filistin halkına yardımcı olmak lütuf değil bir görev ve şereftir. Biz de gerek ilimizde gerek bölgemizde gerek Filistinlerin olduğu mülteci kamplarında ve gerekse de bizzat Filistin’de Filistin halkına insani yarımlarda hep bulunduk ve inşallah bulunmaya da devam edeceğiz. Filistinin, Kudüs’ün ve Mescid-i Aksa’nın özgür olacağı günlerin yakın olduğuna yürekten inanıyoruz.

Allah; Filistin’in, kutlu mabedimiz Aksa’nın, Gazze’nin, sair tüm ümmet coğrafyasının özgürlüğüne kavuştuğu günleri bizlere göstersin. dedi.

Arapça yazılmış olan plakette şu ifadeler yer aldı;

Filistin Ankara Büyükelçisi ve Arap Büyükelçileri Başkanı Dr. Faed MUSTAFA olarak, insani yardım konusunda gösterdikleri çabalardan dolayı Şanlıurfa İHH Başkanı Sayın Behçet ATİLA'yı takdir ediyoruz. 2023

urfa çağdaş şanlıurfa filisein büyükelçisi ihh plaket
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı