Advert

Şehit Polisler memleketlerine uğurlandı

Akçakale sorumluluk bölgesinde bulunan Telabyad bölgesi polis noktasında yapılan arama tarama çalışmalarında; PKK-PYD terör örgütünün ülkemiz genelinde yapmayı planladığı bombalı saldırı eylemlerinde kullanacağı patlayıcı malzemelerin tespiti ve olaya müdahale esnasında meydana gelen patlamada şehadete yürüyen polis memurlarımız Özgür Barçın ve Resul Barutcu içinValimiz Sayın Salih Ayhan ve il protokolümüzün katılımlarıyla GAP Havalimanında tören düzenlendi.

Şehit Polisler memleketlerine uğurlandı
Şehit Polisler memleketlerine uğurlandı Admin
Advert

Törende şehitlerimizin özgeçmişleri okundu. 1 çocuk babası polis memurumuz Resul Barutcu ile 3 çocuk babası polis memurumuz Özgür Barçın’ı memleketlerine uğurlamak için düzenlenen törende, Valimiz Sayın Salih Ayhan konuşma yaptı. Konuşmasında; “Ülkemizin birliği, bütünlüğü, milletimizin huzuru ve güvenliği uğruna canını fedâ eden muazzez şehitlerimizi ebedî yolculuğuna uğurlamak, onlara karşı son görevimizi ifâ etmek ve onları cennete uğurlamak üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz.Yüce Rabbimizin rahmeti ile onları saracağına ve Peygamber efendimize komşu eyleyeceğine yürekten inanıyoruz.Allah; şehitlerimizin kederli ailesine, yakınlarına, sevenlerine sabr-ı cemil ve metanet lütfeylesin! Aziz milletimizin başı sağ olsun!Kahraman arkadaşlarımızı kaybettik, acımız çok büyük. Ancak bilinmelidir ki gücümüz, cesaretimiz ve kararlılığımız daha da büyük… Bugün gözyaşımızı içimize akıtacağız, hainleri de asla sevindirmeyeceğiz!Ben buradan PKK’ya, PKK’nın kollarına, onun sempatizanlarına ve işbirlikçilerine seslenmek istiyorum: Alçak emellerinize asla ulaşamayacaksınız. Asla Kazanamayacaksınız! Biz, hiçbir zaman yeise kapılmadık, kapılmayacağız.Biz bu topraklara çok ağır bedeller ödedik, bu toprakların ne ilk şehidi ne de son şehidi…Bizlere bu acıyı yaşatan hain terör örgütü PKK-PYD’nin her türlü uzantıları, onların destekçileri ve işbirlikçileri, şunu iyi bilin: Ülkemizin birlik ve beraberliğini hedef alan saldırılarınıza karşı, kahraman silah arkadaşlarımızın kararlı mücadelesiyle, sizleri kendi kanınızda boğarak bu saldırıların bedelini çok ağır biçimde ödeteceğiz!Milletimizin birlik ve beraberliğini asla bozamayacağınızı kafanıza sokacaksınız!Çünkü, şehitlerimizin silah arkadaşlarına sözümüz var!Çünkü, Resul ve Özgür kardeşlerimizin evlatlarına sözümüz var!Çünkü, kalbi bu topraklar için atanlara sözümüz var!Rabbim, bu sözümüzü yerine getirmeyi nasip etsin.Rabbim, şehitlerimizin ailelerine karşı bizleri mahcup etmesin.” dedi. Vali Ayhan, terörle olan mücadelemizin kararlı bir biçimde devam ettirileceğini dile getirerek şehitlerimize rahmet dileyip konuşmasını sonlandırdı.

Törenin ardından şehitlerimiz Özgür Barçın memleketi Ankara’ya, Resul Barutcu ise Osmaniye’ye uğurlandı.

Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Şehitlerimizin ruhları şad olsun. Milletimizin başı sağ olsun.

urfa çağdaş şanlıurfa telabyad patlama şehit polis
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı