Advert
Advert

Eyyübiye’de Sokaklardan Sonra Evlerin İçi Boyanmaya Başlıyor

Şanlıurfa'da 15 Mart'ta yaşanan sel baskınlarında zarar gören sokaklar, Eyyübiye Belediyesi tarafından baştanbaşa yenilenip eskisinden güzel hale getirilirken, evlerinin boyanmasını bekleyen vatandaşlara bir müjde geldi.

Eyyübiye’de Sokaklardan Sonra Evlerin İçi Boyanmaya Başlıyor
Eyyübiye’de Sokaklardan Sonra Evlerin İçi Boyanmaya Başlıyor Admin
Advert

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş,  Akabe Mahallesi'nde sel baskını yaşanan sokakların temizlik, yol yenileme ve boya çalışmalarının tamamlandığını, temizlik ve yıkaması tamamlanan evlerin boyanmasına önümüzdeki hafta başlayacaklarını açıkladı.

Başkan Kuş'un, afet süresince yanlarında olduğunu, defalarca evlerini ziyaret ederek kendileriyle görüştüğünü anımsatan vatandaşlar, böylesi bir afetin Allah'tan geldiğine inandıklarını belirterek “Allah devletimizin eksikliğini vermesin” dediler.

Başkan Mehmet Kuş'un mahallelerine doğalgaz sözü verdiğini, henüz doğalgaz kazı çalışmaları devam ederken sel afeti yaşandığını belirten vatandaşlar, “Başkanımız sözünü tuttu. Doğalgazımız geldi, sokaklarımız yapıldı, boyandı. Evlerimiz de boyanacak. Devletimizin ev eşyaları için de destek olacağına inanıyoruz. Evlerimizde şu anda bir çöp eşyamız kalmadı” diye konuştular.

Karakoyun Deresinin taşması ve duvarlarının yıkılması sonucu Akabe Mahallesi’ndeki sekiz sokak tamamen sel suları altında kalmıştı. Suların üç metre kadar yükseldiği sokaklarda yaşayan vatandaşlar, dakikalar içinde gelen baskında, sadece canlarını kurtarabilmişti.

urfa çağdaş eyyübiye sel boyama
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı