Advert
Advert

Viranşehir Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Viranşehir Belediyesi Nisan ayı olağan meclis toplantısı Meclis Başkanvekili Cuma Koyuncu başkanlığında yapıldı.

Viranşehir Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Viranşehir Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı Admin
Advert

Belediye meclis toplantı salonunda halka ve basına açık yapılan toplantı, yoklama, bir dakikalık saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından başladı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanvekili Cuma Koyuncu, Katılımlarından dolayı meclis üyelerine teşekkür ederek, alınacak kararların hayırlara vesile olması dileğinde bulundu.

Yapılan konuşmanın ardından, meclis üyelerinin gündem dışı verdiği soru önergeleri tek tek okunarak, bazıları gündem maddelerine bazıları da komisyonlara sevk edildi. Soru önergelerinin ardından toplantının gündem maddelerine geçildi.

Gündem maddelerinden biri olan boşalan 1.Meclis Başkanvekilinin seçimi yapıldı. Yapılan seçimde Meclis Başkanvekilliğine İrfan Şehmusoğlu seçildi.

Bir yıl süreyle görev alacak üç daimi encümenliğe ise Cuma Koyuncu, Abdülkadir Genç ve Abdullah Bayram seçildi.

Daha sonra Belediye İmar Komisyon üyelerinin seçimi, Belediye Plan ve Bütçe Komisyon Üyelerinin seçimi, Boşalan İhtisas Komisyonlara üye seçilmesi ve Boşalan Tarihi Kentler Birliği ve Türkiye Belediyeler Birliği üye seçimleri yapıldı.

Belediyenin 2022 yılına ait faaliyet raporu ve Viranşehir Belediyesi ile Adıyaman Belediyesi arasında kardeş kent ilişkisinin kurulması maddeleri oy çokluğu ile kabul edildi. Nisan ayı olağan meclis toplantısı yaklaşık 1,5 saat sürdü.

urfa çağdaş viranşehir belediye meclisi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı