Advert

10 Ocak’da siyaset, bürokrasi medya ile buluştu.

Şanlıurfa Gazeteciler Derneği, Şanlıurfa Gazeteciler Birliği, 11 Nisan Gazeteciler Derneği, Anadolu Spor Yazarları Derneği ve Tüm İnternet Medya ve Gazeteciler Derneği Şanlıurfa şubesinin bir araya gelmesi ile oluşturulan” ŞANLIURFA MEDYA PLATFORMU”nca ; düzenlenen 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde bürokrasi,siyaset ve medya buluştu.

10 Ocak’da siyaset, bürokrasi medya ile buluştu.
10 Ocak’da siyaset, bürokrasi medya ile buluştu. Admin
Advert

 Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat konuşmada;   Mesleğimize emek vermiş, şuan da aramız da olmayan tüm büyüklerimizi, arkadaşlarımızı rahmetle yâd ediyorum. Bugün de yeni yapılanma, eksikleri tamamlama sürecini yaşıyorum, en büyük eksiklerimizden bir tanesi basın meslek yasasının olmayışıydı, şuan da meslek büyüklerimizin gündeminde olan bir durum. Bu konu bizler kadar memleketimiz de görev yapan bütün kurumları etkiliyor. Bugün, burada bu etkinliği yaparken aynı saatte başka bir yerde, başka bir meslek örgütümüz bir etkinlik düzenliyor.Mesleki problemlerin çözümü anlamında ortak bir zemin yakalamak hem de kamuoyuna Urfa’nın huzurunda daha derli toplu, daha saygın bir ortam hazırlamak için gayret serf ettik.Yalnız hemşerilerimizden ricamız da şudur, iyi ile kötü arasında bir ifademiz olsun, ayrı yere koyalım, aynı yere koyarsak o zaman hayatın her alanında olduğu gibi basın alanında da temizliği, kaliteyi, eğitimi, çalışmanın çok fazla bir anlamı yokmuş gibi bir imaj doğuyor. Bu anlamda Urfa’mız da tüm kurumlarla birlikte daha temiz, daha güçlü kamuya, Urfa’ya fayda sunan yapıcı bir basın oluşmasıyla sizler de meslek örgütlerine destek olmanız konusunda rica da bulunuyorum. Dedi.

Şanlıurfa gazeteciler derneği başkanı Kamil GÜLER yaptığı konuşmada;  10 Ocak gazeteciler gününde bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyorum, bilindiği gibi 10 Ocak her yıl değişik vesilelerle de kutlanıyor kamu kuruluşları, değişik yetkililer 10 Ocak nedeniyle temennilerini dile getiriyorlar. Ancak her dönem de yaptığımız açıklamalar da Şanlıurfa dâhil Türkiye genelinde basın da kaotik bir ortam mevcuttu. Yaklaşık 15 – 16 yıldır internet yasasının çıkmaması nedeniyle hem kamu kuruluşları hem ilgili kurum ve kuruluşlar büyük bir sıkıntı yaşıyorlardı. Bu sorunun en büyük nedeni dezerfarmasyon, geçen yıl Ekim ayında dezerfarmasyon yasasının çıkmasıyla birlikte internet yasasıyla da mevcut internet siteleri yasal statüde yer oluşturdu. 18 Ocak tarihi itibariyle de bütün internet sitelerinin müracaat süreleri sona eriyor. Şanlıurfa’da da biz  4 cemiyet ortak olarak yaptığımız platformun esas amacı basın meslek etik ilkelerine doğru, objektif haber anlayışında bulunan arkadaşlarımızı bir araya getirmek ve bu çatı altında bulunan arkadaşlarımızın yapacakları haberlerde kişi hakları, bu hususa  haberler de buna dikkat etmeleri şeklinde terkinde bulunduk. Bu amaçla, bu gece de yine Şanlıurfa’da ilk yerel televizyonun kuruluşunda elini taşın altına koyan arkadaşlarımızı yine Şanlıurfa’da ilk defa uydu kanalı olarak yayın hayatına başlayan Kanal Urfa’yı, Şanlıurfa’da 50 yıldır görev yapan ve faaliyetlerini sürdüren 4 arkadaşımıza vefa ödülleri yine Şanlıurfa’nın tanıtımına katkı yapan Anadolu ajansı, İhlas haber ajansı, Demirören haber ajansıyla özellikle teşvik ödülü vermeyi amaçladık. Yine kamu da çalışan belediyeler, sağlık müdürlüğü, Harran üniversitesinde enformasyon alanında bilgi akışı sağlayan arkadaşlarımızı ödüllendirmeyi amaçladık. Programımıza teşrif ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum, saygılarımı sunuyorum.dedi.

Şanlıurfa büyükşehir belediyesi başkan vekili Ahmet KAYTAN yaptığı konuşmada;  Öncelikle Şanlıurfa büyükşehir belediye başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün selamlarını iletiyorum, 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü, burada bulunan hazirunun hepsine hayırlara vesile olmasını diliyorum. ‘Gazetecilik kamuoyunu tanımada, ifade etme de ayrı bir yere sahiptir’ diyor, Gandi. Çünkü gazeteci kamuoyu adına soru sorandır, gazeteci soruların yanıtını bulandır, gazeteci merak uyandıran, gazeteci merak eden, gazeteci merak giderendir. Gazeteci, aktardığı bilgilerle kamuoyu oluşturan, gazeteci mağdurlardan, haktan ve hakikatten yana taraf olandır. Gazeteci, toplumsal ve siyasal sorumluluğun gereği hakikatleri ortaya çıkarandır. Ve tüm bunları gerçekleştirmeye çalışırken bir fotoğraf karesi ve bir görüntü için saatlerce emek harcayan basın mensuplarımızın bu fedakârlıkları hiç kuşkusuz takdire şayandır. Bilgi yayma hızının baş döndürücü şekilde arttığı günümüz de doğru ve dürüst habercilik anlayışı her zamankinden daha kıymetli hale gelmiştir. Dolayısıyla yalan ve dezerfarmasyona karşı hakikat mücadelesinde gazetecilerinde büyük sorumluluğu bulunmaktadır. Bu vesileyle Şanlıurfa adına gerek ulusal ve gerekse uluslar arası alana sunmuş oldukları hizmetten dolayı tüm basın yayın kuruluşlarının temsilci ve çalışanlarına kamuoyunun gözü, kulağı olan gazetecilerimizin 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutluyorum. Ve kendilerine hak, hakikat adına kolaylıklar ve muvaffakiyetler diliyorum. Dedi.

Şanlıurfa valisi Salih AYHAN yaptığı konuşmada, 10 Ocak çalışan gazeteciler günü münasebetiyle bir araya geldik, cemiyet başkanımıza teşekkür ediyorum güzel bir mesafe kat etmiş, herhalde 4 birlik bir araya geldi demek ki bir oldunuz inşallah devamı gelir. Kâğıt üzerinde belki de farklı cemiyetler olabilir ama gönlünüz bir olduktan sonra, kaleminiz bu şehrin hayrına olduktan sonra gerisinin teferruat olduğunu söyleyebilirim. Şanlıurfa’da geniş bir basın camiası var, bu kadar geniş bir camia demek ki bir mekâna sığmıyorlar iki mekânı dolduruyorlar bu da bir güzellik. Ben hep şunu söylerim bir şehrin güzelliklerini, heyecanını ve gelecek tasarruvun en güzel şekilde basın camiasının kalemiyle bunu aktarıyor. İnşallah ilerleyen dönemler de bunu daha da güzel yapacaklarına yürekten inanıyorum, ben sayın başkana teşekkür ediyorum. Ben Metin Baydilli başkanıma da teşekkür ediyorum, basın müzesinin açılışındaydık, ben meslek hayatım boyunca 10 Ocak çalışan gazeteciler gününde birçok programlar yaptık ama herhalde meslek camiasında en özel hediyeyi de Karaköprü Belediyesi vermiştir. Sizin huzurunuz da teşekkür ederek, sizler adına takdir ettiğimiz özellikle ifade etmek istiyorum. Sizin geçmişinizin birikimini bir hafıza gibi bir yerde bundan sonra ki nesillere aktarması adına çok güzel bir düşünce, bu yüzden başkanıma bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Ben sizden özellikle şunu istiyorum, ben idareciyim, devletin kapısını bu meslekte açtım, bu mesleğe karşı ve mülki idareye karşı bir sorumluluğum var. Toplumsal bir saygınlıksa, hizmet makamıysa bu anlayış içerisinde davranmam, bu mesleğin dinamiklerine uygun şekilde davranmam lazım ki bu mesleğe değer katan büyüklerimin de hakkı olduğu için bu anlayışla yol almam lazım. Sizlere de bu mesleği icra ediyorsunuz dolayısıyla bu mesleğin hakkını, hukukunu iyi koruyarak, güzel miraslar bırakarak gelecek nesillere örnek şahsiyetler olmanızı ben özellikle istiyorum. Basın müzesin de dedim ki; mesleğin hakkını veren mesleğin hukukunu koruyan anlayış içerisinde olmanızı özellikle istiyorum. Geceniz mübarek olsun, gününüz kutlu olsun, Rabbim hep birlikte güzel hizmetler nasip etsin, şehrimize, Urfa’mıza hedef birlikteliği, anlayış birlikteliği heyecanımızla, bedenimizle güzel hizmetler yapmayı nasip eylesin. Dedi.

            Şanlıurfa Gazeteciler Derneği, Şanlıurfa Gazeteciler Birliği, 11 Nisan Gazeteciler Derneği, Anadolu Spor Yazarları Derneği ve Tüm İnternet Medya ve Gazeteciler Derneği Şanlıurfa şubesinin bir araya gelmesi ile oluşturulan” ŞANLIURFA MEDYA PLATFORMU”nca ; düzenlenen 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününe ; Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Kaytan, Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Cuma Çoban, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Haliliye Belediye Başkan Vekili Mehmet Erol,  Eyübiye Belediye Başkan Vekili Mehmet Gülyaprağı,  Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat ULUCAN, İl Jandarma Komutanı Tuğg. Mücahit AVKIRAN,  AK Parti MKYK Üyesi Vilden Polat, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, Kent Konseyi Başkanı Adil Saraç, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi önceki dönem Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Haliliye Belediyesi Kurucu Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Birecik Belediye Başkan Vekili Reşat Uzun, Bozova Belediye Başkanı Suphi Aksoy, AK Parti Grup Başkanı Faruk Bayuk, Ak Parti Eyyübiye Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Karataş, Cumhurbaşkanlığı Bölge Müdürü Efe Murat ERBAŞ,GAP İdaresi Başkanı Dr.Hasan Maral,DSİ GAP 15.bölge Müdürü Ali Naci Kösalı,Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M.Doğan Yetim,Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyüpoğlu,Anavatan Partisi İl Başkanı Halil Aslan,DEVA Partisi İl Başkanı Av. Ahmet TÜYSÜZ       , Şanlıurfa Spor Kulüp Başkanı Emin Yetim,Şanlıurfa STK İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem,Kent Konseyi Başkanı Adil saraç, Haliliye Kurucu Belediye Başkanı  Fevzi Demirkol, Şanlıurfa Büyükşehir eski Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr.Ahmet Köseoğlu, Hilvan Devlet Hastanesi Başhekimi DR. Mehmet Fatih ŞİLTAK, Ağız ve Diş Hastanesi Başhekim Vekili Mehmet Fatih Yurum, Amatör Spor Kulupleri Fedarasyonu Başkanı Adnan Yükselir, Şanlıurfa Büyükşehir belediyesİ Spor Daire Başkanı Ahmet Dedeoğlu,AK Parti İl Yönetim Kurulu üyesi Cuma ağaç, Karaköprü Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Mehmet Büyükfırat, Harran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi İdris Kırhan, Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim görevlisi Ahmet Güzelçiçek, Bakkalar Odası Başkanı Mehmet Altun, Büro Memur-Sen Şube Başkanı  Fethi Akbulut,ŞanlıurfaSpor Yönetim kurulu üyesi Giray Küçük, CHP Haliliye ilçe Başkanı Halil Alagöz, Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanı ve Yenişafak,Milat,Diriliş Postası temsilcisi Kamil Güler, Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı ve GAP Gündemi imtiyaz sahibi Veysel Polat, 11 Nisan Gazeteciler Derneği Başkanı vekili ve Baraj Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mehmet Ağaslan, Tüm İnternet Medya ve Gazeteciler Derneği Şube Başkanı ve Yeniurfa Gazetesi sahibi Şahban Kılıç,  Kanalurfa Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahim Toru, Güneydoğu TV yönetim kurulu Başkanı Mehmet Ali Kapaklı, Güneydoğu TV Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Baylan, GTV Haber Müdürü Edip Baylan, TRT-NTV Temsilcisi ve TEVE 63 Genel yayın Yönetmeni Kadir Çelikcan, Yeni Urfa Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Canbek, Şanlıurfa Olay Yönetim Kurulu Başkanı Celal Çiftçi, Anadolu Ajansı Şanlıurfa Temsilcisi Eşber Ayaydın, İHA Şanlıurfa Temsilcisi Şinasi İnan ve İHA Gaziantep bölge Müdürü Ahmet Orhan Akın, Demirören Haber Ajansı Şanlıurfa Temsilcisi Ali Leylak ve Demirören Haber ajansı Muhabiri Ömer Şulul, Urfa.com Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şen, Urfa Hizmet.com genel yayın yönetmeni Faruk Deveci, Baraj Gazetesi muhabiri Mehmet Şansal, Dünya Gazetesi Şanlıurfa Temsilcisi Mutlu Güneş, GAP Gündemi Gazetesi Genel yayın Yönetmeni İshak Polat, GAP Gündemi Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Seyfullah Polat, Şanlıurfa Gazetesi Muhabiri Cahit coşkun, Baraj Gazetesi imtiyaz sahibi Mahmut ağaslan, Baraj Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Abdullah Durmuş, Medya Urfa sahibi Sedat Atilla, Genel Yayın Yönetmeni Sedat Atilla, Haber Müdürü Serhat Atilla, Gazeteciler Halil Çini, Nihat  Çiçek, Baraj Gazetesi Muhabiri Ahmet Gençay, AA Şanılurfa muhabiri Müslüm Etgü, Büyükşehir Belediyesi Basın Daire Başkanı Mahmut Uçmak, Haliliye Belediyesi Basın Ve Yayın Müdürü Ahmet Hamdi Çiçek, Karaköprü Belediyesi Basın Ve Yayın  Müdürü Salih Demir, Eyübiye Belediyesi Basın Ve Yayın  Müdürü Ekrem Demirbilek, Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Basın İletişim ve Tanıtım Birimi Sorumlusu  Ahmet Zeki Güler, Harran Üniversitesi Basın Birimi Sorumlusu Mehmet Akif Ersoy, DSİ GAP 15.bölge Basın Sorumlusu levent Uyanık, Tarım İl Müdürlüğü Basın birimi sorumlusu Bilal Bebe, Şanlıurfa Güncel Yazası Yazı İşleri Müdürü Mehmet Bakay, Şanılurfa Gazetesi Sahibi Muhammed Güler, Şanlıurfa Gazetesi Genel Koordinatörü Yusuf Güler, urfaçağdaş.com  sahibi Aziz Budak, Arpak Medya Yönetim kurulu Başkanı Ekrem Arpak, Baraj gazetesi köşe yazarı Arif toprak, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi kütüphaneler Müdürü Ömer Aslan, Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi basın sorumlusu Ramazan ışık,.internet medyası sahip ve çalışanları,köse yazarları ile sivil toplum örgütleri basın danışmaları katıldı.

urfa çağdaş şanlıurfa gazeteciler platformu 10 ocak gazeteciler günü
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı