Advert

Kaymakam Çengel ve Başkan Ekinci Gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi

Viranşehir Kaymakamı Önder Çengel ve Belediye Başkanı Salih Ekinci, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısıyla gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.

Kaymakam Çengel ve Başkan Ekinci Gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi
Kaymakam Çengel ve Başkan Ekinci Gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi Admin
Advert

Viranşehir Belediyesi Spor Kompleksinde düzenlenen kahvaltı programına, İlçe Kaymakamı Önder Çengel, Belediye Başkanı Salih Ekinci, İlçe Emniyet Müdürü Zekeriya Baran, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Uğur Güleç, Belediye Başkan yardımcısı Süleyman Çelik ve ilçede görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri katıldı.

Kutlama programında konuşan Viranşehir Kaymakamı Önder Çengel, Basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı.

Gazetecilik mesleğinin önemine vurgu yapan Kaymakam Çengel, büyük bir emek vererek zor şartlarda mesleklerini sürdüren gazetecilerin her zaman desteklenmesi gerektiğinin altını çizdi.

Gazetecileri çalışma arkadaşları olarak gördüğü ifade eden Çengel, “Demokrasi kültürünün geliştiği dönemlerden beri, basının demokrasi kültürüne ve demokratik işleyişe ne kadar katkı sunduğunu hepimiz bilmekteyiz. Hem yerelde hem genelde basının öneminin, gücünün ve halkı bilgilendirme noktasındaki etkilerinin farkındayız. Dolayısıyla gazetecileri sadece bu özel günlerde değil her gün hatırlamalıyız. Çünkü gazeteciler sahadaki gözümüz ve kulağımızdır.”dedi.

Eleştiriye her zaman açık olduklarını belirten Kaymakam Çengel, basın mensuplarının da eleştiri dozajına dikkat etmeleri gerektiğini söyledi.

Çengel, basın mensuplarından ilçenin gelişmesi ve tanıtılması konusuna biraz daha ağırlık vermelerini istedi.