Advert
Advert

Gazeteciler Karaköprü’de Buluştu

Karaköprü Belediyesi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında Şanlıurfa’da görev yapan gazeteciler için bir kutlama programı gerçekleştirerek gazetecileri ağırladı

Gazeteciler Karaköprü’de Buluştu
Gazeteciler Karaköprü’de Buluştu Admin
Advert

Karaköprü Belediyesi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde vatandaşı bilgilendirmek için çaba gösteren basın emekçilerini unutmadı. Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’nin düzenlediği programla Şanlıurfa’da görev yapan ulusal ve yerel basın mensupları bir araya geldi.

Karaköprü Belediyesi Necmettin Cevheri Gösteri ve Kültür Merkezinde düzenlenen programda gazeteciler için Şanlıurfalı ünlü sanatçı Mahmut Tuncer konseri ve halk oyunları gösterisi gerçekleştirildi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü programına ev sahipliği yapan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’nin yanı sıra Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Ahmet Kaytan, AK Parti Karaköprü İlçe Başkanı Sait Ağan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Şanlıurfa Bölge Müdürü Efe Murat Erbaş, Basın İlan Kurumu Şanlıurfa Şube Müdürü Rıza Kara, Şanlıurfa’daki basın cemiyet ve dernek başkanları, belediye meclis üyeleri ve Şanlıurfa’da görevli basın mensupları katılım gösterdi.

Programda açılış konuşması gerçekleştiren Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayarak konuşmasına başlarken, gazeteciliğin toplumu haberdar etme göreviyle çok değerli olduğunu ifade etti.

Başkan Baydilli şöyle konuştu:

“Biz yerel yöneticiler olarak ilimizdeki basın kuruluşlarına ve gazetecilere çok değer veriyoruz. Bizim çalışmalarımızı kamuoyuyla paylaşan ve onlara ileten gazetecilerdir. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde gazeteci arkadaşlarımızla bir araya gelmek ve onlara değer vermek istediğimizi göstermek istedik.

Karaköprü’müzün kalkınması doğrultusunda ilçemizi müze şehir yapma düşüncemizle yeni müzeler kazandırıyoruz. Basın emekçilerimize verdiğimiz değer için Basın Müzesi ve Sinema Müzesini ilçemize kazandırdık. Müzede geçmişten bugüne basın temsilcilerimiz ve hatıraları yer alacaktır. Tüm gazeteci arkadaşlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum, programımıza katılım gösterdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum."

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Ahmet Kaytan da tüm gazetecilerin gününü kutlarken, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’ye düzenlenen program ve ilçeye kazandırdığı Basın Müzesi için teşekkür etti.

Programın ardından Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli günün anısına tüm gazetecilere plaket ve hediye takdim ederken, gazetecilerle hatıra fotoğrafı çekindi.