Advert
Advert

Vatandaşlara sıfır atık ve geri dönüşüm anlatılıyor

Karaköprü Belediyesinin ilçede başlattığı ‘Sıfır Atık’ kampanyası kapsamında pazar yerlerinde ve parklarda vatandaşlara geri dönüşümün önemini anlatıp broşür ve hediyeler dağıtılıyor

Vatandaşlara sıfır atık ve geri dönüşüm anlatılıyor
Vatandaşlara sıfır atık ve geri dönüşüm anlatılıyor Admin
Advert

Karaköprü Belediyesi daha temiz ve yaşanılabilir bir çevre için başlattığı ‘Sıfır Atık’ kampanyası kapsamında çalışmalarını sürdürüyor. Çevre Koruma Birimi tarafından yürütülen çalışmalarla ilçedeki vatandaşlara ve çocuklara geri dönüşümün önemi, doğayı korumak için atıkların nasıl değerlendirilebileceği konusunda bilgilendirme etkinlikleri gerçekleştiriliyor.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’nin de önem verdiği ve üzerinde durduğu kampanya kapsamında okullarda öğrencilere verilen eğitimlerin ardından pazar yerlerinde ve parklarda kurulan stantlarla vatandaşlara hem geri dönüşüm konusunda bilgi veriliyor hem de bilgilendirici broşürler dağıtılıyor.

Ayrıca stantları ziyaret eden vatandaşlara atık yağ kutusu, sokak hayvanları için kedi-köpek maması ve çocuklar için çevre korumayı anlatan kitaplar hediye ediliyor.

Vatandaşlar da doğayı korumaya yönelik yapılan, geri dönüşümle de ekonomiye katkı sağlayan bu çalışmalardan memnuniyetlerini dile getirip çevreye duyarlılıklarından dolayı Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ve çevre koruma ekibine teşekkür ettiler.

urfa çağdaş şanlıurfa karaköprü sıfır atık vatandaş
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı