Advert
Advert

Karaköprü’de yeni yollar kilitli parkeyle döşeniyor

Karaköprü Belediyesi yol seferberliği kapsamında Mehmetçik ve Atakent Mahallelerinde yeni açılan yollarda kilitli parke döşeme ve kaldırım çalışmaları gerçekleştirerek hizmete sunuyor

Karaköprü’de yeni yollar kilitli parkeyle döşeniyor
Karaköprü’de yeni yollar kilitli parkeyle döşeniyor Admin
Advert

Karaköprü Belediyesine bağlı Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Ekipler ilçede yapılaşmanın arttığı ve gelişen mahallelerde yeni açılan yolları kilitli parkeyle döşerken, yayalar için de kaldırım yaparak hizmete sunuyor.

Mehmetçik ve Atakent mahallelerinde yeni açılan yolların alt yapı çalışmaları tamamlandıktan sonra kilitli parke döşeme çalışmalarına hemen başlanırken, çalışmaların tamamlanmasının ardından yeni yollar vatandaşların hizmetine sunulacak.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’nin talimatıyla yoğun bir çalışma içerisinde olan ekipler hem yeni yollar açıyor hem de alt yapısı tamamlanan yolları kilitli parkeyle döşüyor. Karaköprü’nün yol ihtiyacının sürekli devam eden yapılaşmayla birlikte arttığına dikkat çeken Başkan Baydilli, bu ihtiyacı gidermek adına fen işleri ekiplerinin sıkı bir çalışma programı içerisinde olduğunu kaydetti.

Başkan Metin Baydilli şunları söyledi: “Fen İşleri ekiplerimiz ilçemizin yolları açık olsun, vatandaşlarımız yollarda sorun yaşamasın diye çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Atakent ve Mehmetçik mahallelerimizde özellikle yeni yapıların olduğu bölgelerde yeni yollar açıyor ve alt yapısı tamamlandıktan sonra bunları kilitli parke ile döşüyoruz. Bunun yanında yayalarımız için kaldırımlar da yapıyoruz. 

Deforme olmuş yollarda da onarım ve yenileme çalışması yapan bir ekibimiz de sahada çalışıyor. Asfalt ekibimiz de eski asfalt yolları kaldırarak yeni sıcak asfalt serimi yaparak yolları yeniliyor. Yani biz dört koldan ilçemizin yolları güzel olsun diye çalışıyoruz.

2022 yılında yol konusunda gerçekten önemli hizmetlere imza attık ve bu rakamlara da yansıdı. İnşallah 2023 yılında aynı disiplinle, hizmet aşkıyla çalışmalarımızı sürdürüp ilçemizde yol sıkıntısı bırakmayacağız” diye konuştu.

Karaköprü Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ihtiyaçlar dahilinde birçok mahallede yeni yol açma ve kilitli parke döşeme çalışmalarını program dahilinde sürdürecek.

urfa çağdaş karaköprü yeni yollar kilitli parke taş döşeme
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı