Advert

Valilik yılbaşı tedbirlerini açıkladı

''Trafikte görev yapacaklar ekipler arttırılacak, Sahte içki üretimi ve dağıtımının engellenmesi amacıyla denetimler sıklaştırılacak, toplu taşımada süreklilik sağlanacak, arıza ekipleri hazır hale getirilecek''

Valilik yılbaşı tedbirlerini açıkladı
Valilik yılbaşı tedbirlerini açıkladı Admin
Advert

İlimizde vatandaşlarımızın yılbaşını huzur, barış ve güvenlik içerisinde geçirmeleri, kamu hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesi ve vatandaşlarımızın istek ve şikâyetlerinin zamanında değerlendirilebilmesi amacıyla bazı tedbirler alındı.

Urfa Valiliği'nden yapılan açıklamada, alınan tedbirler şöyle sıralandı:

 ''İl  Emniyet  Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı,28.12.  2022 günü saat 08.00 ile 03.01. 2023 günü saat 08.00 arasında halkın yoğun olarak bulunduğu  sorumluluk bölgeleri itibarıyla huzur planlarını uygulamaya koyacaklardır. Halkın alışveriş yaptığı yerlerde, otogar ve şehir içi otobüs duraklarında, üniversite çevresinde en üst düzeyde güvenlik tedbirleri alınacak; yaya ve motorlu devriyeler ile şehir içi yollar ve karayolları üzerinde görev yapacak trafik ekipleri veya timlerinin sayıları artırılacak; devriye ve nöbet hizmetleri uygulanacaktır.

Belediyelerce toplu taşıma araçlarının seferlerinde sürekliliğin sağlanması amacıyla gerekli tedbirler önceden planlanacak; itfaiye, su, kanalizasyon ve doğalgaz arıza ekipleri hazır hale getirilecek, nöbetçi memurlukları vatandaş müracaatlarına açık tutulacaktır.

İl  Tarım ve Orman Müdürlüğünce kaçak, sahte içki üretimi ve dağıtımının engellenmesi noktasında gerekli denetimler yapılarak (yılbaşı gecesi dahil), sahte, bandrolsüz içki satışı yapanların tespiti ile haklarında gerekli yasal işlemler başlatılacaktır.

Gıda üreten iş yerleri ile gıda satışı yapan toplu tüketim yerlerinde, gıda güvenliğine ve tüketicinin aldatılmasının önlenmesine yönelik kontroller sıklaştırılacaktır.''

urfa çağdaş şanlıurfa valiliği yılbaşı tedbiri
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı