Advert

Başkan Baydilli'den 10 Kasım Mesajı

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 84. yıl dönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayınladı

Başkan Baydilli'den 10 Kasım Mesajı
Başkan Baydilli'den 10 Kasım Mesajı Admin
Advert

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 84. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak Cumhuriyetin mimarı Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı ve rahmetle andı.

Başkan Baydilli mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Vatanın en çok ihtiyaç duyduğu dönemde ateşten gömleği giyerek millete önderlik eden, milleti kurtuluş mücadelesine davet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 84. yıldönümüne ulaştık. Vatanın bağımsızlığı için silah arkadaşlarıyla birlikte verdiği mücadele, sonrasında Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluş sürecinde fikirleri ve yaptıkları ile yüzyıla damga vuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk düşmanlarının bile saygı duyduğu bir lider olmuştur.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk gerek kurtuluş mücadelesinde milleti birleştiren söylemleri gerekse Cumhuriyet'in kuruluşunda ve sonrasında yapmış olduğu işlerle tarihteki yerini almıştır. Onun önderliğinde büyük mücadeleyle, fedakarlıklarla kurulan ve bize emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni korumak için aziz milletimiz her zaman canını ortaya koymuş, iç ve dış tehlikelere karşı dimdik durarak vatanı muhafaza etmiştir.

Şüphesiz ki bundan sora da vatan toprağını ilelebet muhafaza ve müdafaa için milletimiz kendine düşen görevleri en iyi şekilde yapacaktır. Atalarımızın gerektiğinde can vererek koruduğu Türkiye Cumhuriyeti’ni hep birlikte muhafaza etmek, büyütmek ve kalkındırmak hepimizin temel görevi olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 84. yılında saygı ve rahmetle anıyor, vatan toprağı için canını ortaya koymuş tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle yad ediyorum.”

urfa çağdaş karaköprü 10 kasım atatürk anma
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı