Advert

Bülent Yıldırım Urfa’da

İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım Şanlıurfa ve Tel Abyad’da çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Bülent Yıldırım Urfa’da
Bülent Yıldırım Urfa’da Admin
Advert

Bülent Yıldırım ve beraberindeki heyet önce İHH Şanlıurfa Şubesini ziyaret edip, Şube başkanı Behçet Atila’dan çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Yıldırım ve beraberindeki heyet daha sonra Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan’ı makamında ziyaret edip yardımlar konusunda çeşitli görüşmeler yaptılar.

Yıldırım ve beraberindeki heyet ardından Suriye Tel Abyad’a geçip çalışmaları, projeleri yerinde incelediler ve ihtiyaç tespitlerini yerinde yaptılar.

Konu ile ilgili kısa bir açıklama yapan İHH Şanlıurfa Şube başkanı Behçet Atila şunları kaydetti; Genel Başkanımız sayın Bülent Yıldırım ağabeyimizin Urfa ziyareti bizi ziyadesiyle memnun etti. Kendilerine çok teşekkür ederiz. Başkanımızın sahada yanımızda olması her zaman moralimizi, motivasyonumuzu, enerjimizi ve heyecanımız artırıyor ki hep de yanımızdadır. Onun başkanlığında başlatılan iyilik hareketi, iyilik kervanı emin adımlarla ümmete, insanlığa hizmet ediyor ve etmeye de devam edecektir inşallah. Ümmetin yetimlerinin ve mazlumlarının kendilerine çok ihtiyacı var. Allah kendilerinden razı olsun. Hayırlı, uzun ve bereketli ömürler versin.

Sorulan soru üzerine Atila açıklamasına şöyle devam etti;

Başkanımız, Urfa İHH’nın yaptığı hayırlı ve güzel çalışmalardan duyduğu memnuniyeti ifade ettiler. Ve en önemlisi de başkanımız Kış Yardım Kampanyası’nın startını verdiler. Suriye'de "İyilik Soğuk Geçirmez" sloganıyla başlatılan kış yardım kampanyamız için sivil toplum kuruluşlarına destek verme çağrısında bulunan başkanımız Bülent Yıldırım Azez, Afrin ve Tel Abyad’ı ziyaret edip şunları dediler; İnsanlar halkımıza minnettar. O briket evlerde kalan dul kadınlar, yetim çocuklar her gün size dua ediyor. Hedefimiz, hiçbir çocuğun çatısız kalmaması ve üşüyerek yatağa girmemesidir. Kış geliyor ve bu insanlar çadırlardayken veya bu briket evlerindeyken çocuklarını soğuktan nasıl koruyacaklar?

Kış Kampanyası kapsamında; battaniye, yatak, kömür ve gıda malzemelerine çok ihtiyaç vardır.

Desteklerinizi bekleriz.

urfa çağdaş şanlıurfa urfa ihh insani yardım tel abyad
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı