Advert

Spor Kurslarında Önce Kitap Sonra Antrenman

Karaköprü Belediyesinin çocuklara yönelik açtığı spor kurslarında çocukların bedensel ve zihinsel gelişimleri için önce kitap okuma etkinliği yapılıyor sonra antrenmana geçiliyor

Spor Kurslarında Önce Kitap Sonra Antrenman
Spor Kurslarında Önce Kitap Sonra Antrenman Admin
Advert

Karaköprü Belediyesi geleceğin mimarları olan çocukların gelişimine katkı sunmak için projelerini sürdürüyor. Spor İşleri Müdürlüğü tarafından 8-13 yaş kategorisindeki çocuklar için açılan basketbol, voleybol, futbol, kickboks, tekvando ve jimnastik kurslarıyla çocukların okuldan kalan zamanlarını sporla değerlendirmeleri sağlanıyor.

‘Sağlam kafa ve sağlam vücut’ parolasıyla yola çıkan Karaköprü Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü antrenörleri antrenmanlarla birlikte çocukların okuma alışkanlığı kazanması için kitap okuma etkinliği gerçekleştiriyor. Antrenmanlardan önce bir süre çocuklar sahada kendilerine verilen kitapları okurken daha sonra antrenmana geçiliyor.

Kickboks Antrenörü Burhan Sürücü, çocukların bedensel gelişiminin yanında zihinsel olarak da gelişimleri için kitap okuma etkinliği yaptıklarını, çeşitli eğitsel oyunlar oynadıklarını dile getirdi.

Antrenör Sürücü şunları kaydetti: “Çocuklarımızın okuldan kalan zamanlarını verimli değerlendirmeleri, sporla gelişmeleri ve geleceğin milli sporcuları olma yolunda ilk adımı atmaları için spor kurslarımızda eğitim veriyoruz. Burada çocukların sadece bedensel gelişimini düşünmüyoruz, zihinsel olarak da gelişimlerini önemsiyoruz.

‘Sağlam vücut, sağlam kafa’ parolasıyla kurslarımızda antrenmanların yanında kitap okuma etkinliği gerçekleştiriyoruz. Böylece okuyan, araştıran ve sporla büyüyen bireyler yetişmesine katkı sağlamaya çalışıyoruz. Bu projemize Karaköprü Belediye Başkanımız Metin Baydilli de çok destek veriyor ve çocukların gelişimi için gerekli imkanları sağlıyor. Bu anlamda başkanımıza, kurslara gelen çocuklarımıza ve çocuklarını bize emanet eden ailelere çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Karaköprü Belediyesi spor kurslarına devam eden çocuklar da çok mutlu olduklarını belirtirken hem spor yaptıklarını hem de kitap okuyup kendilerini geliştirdiklerini ifade ettiler. Çocuklar, kurslardaki antrenörlerin kendileriyle çok ilgilendiğini ve okul dışındaki zamanda bu kurslara geldikleri için mutluluk duyduklarını aktardılar.

Karaköprü Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü tarafından açılan spor kursları Doğukent Spor Merkezi, Yaşam Park Spor Tesisleri ve Çankaya Çadır Spor Merkezinde devam ediyor.

urfa çağdaş karaköprü çocuklar kurs eğitim
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı