Advert

Eyyübiye’de Dört Mahalle Daha Doğalgazla Isınacak

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un girişimleriyle bir süre önce başlatılan projeyle, ilçedeki dört mahalleye daha doğalgaz ulaştırılması için çalışmalar devam ediyor. Daha önce ana iletim hatları tesis edilen mahallelerde, tüm evlere gaz ulaştırılması için sokaklarda kazı çalışmaları başladı.

Eyyübiye’de Dört Mahalle Daha Doğalgazla Isınacak
Eyyübiye’de Dört Mahalle Daha Doğalgazla Isınacak Admin
Advert

Şanlıurfa merkezinde yer alan, Eyyübiye ilçesine bağlı Akabe, Akşemsettin, Direkli ve 15 Temmuz Mahallelerine doğalgaz ulaştırmak için devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, hem şirket yetkilileri hem de vatandaşlarla bir araya geldi.

AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Mehmet Moğal ve Belediye Meclis Üyesi Abdullah Samak ile birlikte Akabe Mahallesine giden Başkan Kuş, burada AKSA Şanlıurfa Doğalgaz Müdürü M. Nezih Ural’dan bilgi aldı.

Akabe Mahalle Muhtarı Yusuf Kaya ve vatandaşlarla da görüşen Başkan Kuş, verdikleri sözleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Akabe, 15 Temmuz, Akşemsettin ve Direkli Mahalle sakinlerinin, seçimlerden önce ve sonra doğalgaz talebi olduğunu anımsatan Başkan Mehmet Kuş, “Mahalle sakinlerimiz, 32 ilden büyük olan Eyyübiye ilçesinde doğalgaz olmamasından sitem ediyorlardı. Biz de o gün kendilerine doğalgaz getireceğimize dair söz vermiştik. Bundan iki ay kadar önce ana boru hatları döşenen mahallelerimizde, bugün itibariyle cadde cadde, sokak sokak işlemlere başladı. İnşallah bu kış dört mahallemiz de kısmen doğalgazla ısınacaklar. Doğalgazımız, şimdiden ilçemize hayırlı olsun” diye konuştu.

Eyyübiye’ye doğalgaz ulaştırılması için yürütülen çalışmalara önemli destekler sağlayan AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Mehmet Moğal da, Başkan Mehmet Kuş ve AKSA Şanlıurfa Doğalgaz Müdürü M. Nezih Ural ile tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

Akabe Mahallesi ile birlikte Eyyübiye’deki diğer üç mahallenin de artık yatırım programlarında olduğunu kaydeden AKSA Şanlıurfa Doğalgaz Müdürü M. Nezih Ural da Akabe’deki çalışmaların ardından Akşemsettin ve Direkli Mahallelerine geçeceklerini ifade ederek, Akabe’deki yatırımın yüzde 80’ini tamamlamayı planladıklarını söyledi. Çalışmaların tamamlanmasındaki en önemli faktörün, vatandaşların abonelik çalışmaları yapmaları olduğunu, dolayısıyla abonelik işlemlerinin hızla tamamlanması gerektiğini dile getiren Ural, çalışmalarına destek ve katkılarından dolayı Başkan Mehmet Kuş’a ve emeği geçenlere teşekkür etti.

urfa çağdaş eyyübiye doğal gaz mahalle
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı