Advert
Advert

Parklarda Kışa Hazırlık Çalışmaları Yapılıyor

Karaköprü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından ilçedeki yeşil alan ve parklar yapılan çalışmalarla kışa hazırlanıyor

Parklarda Kışa Hazırlık Çalışmaları Yapılıyor
Parklarda Kışa Hazırlık Çalışmaları Yapılıyor Admin
Advert

Karaköprü Belediyesi, ilçeye yeni yeşil alanlar kazandırırken mevcut yeşil alanlarda da kışa hazırlık çalışmaları yapıyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından ilçedeki parklarda gübreleme, ağaç ve çim alanlarında dip açımı ve deforme olan ağaçların yenilenmesi gibi işlemler gerçekleştiriliyor.

İlçedeki yeşil alan oranını artırmak ve mevcut yeşil alanları korumak için hummalı bir çalışmanın içerisinde olan ekipler mevcut ve yeni parklarda ağaç budama, gübreleme, çevre düzenlemesi gibi faaliyetlerle parkları hem kışa hazırlıyor hem de çehresini değiştiriyor.

İlçede yapılan yeşil alan çalışmalarıyla Karaköprü’ye farklı bir vizyon kazandırdıklarını belirten Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, yeşil alan ve ağaçlandırma çalışmalarına kış aylarında da önem verdiklerini söyledi. Gübreleme ve budama işlerinin her yıl rutin olarak yeşil alan ve parklarda gerçekleştirildiğini dile getiren Başkan Baydilli, toprağın durumuna göre sıkışık ve beslenmesi yeterli olmayan çim alanlarında gübreleme yapılarak kışa hazır hale getirildiğini kaydetti.

Başkan Baydilli, "Park ve Bahçe Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz ilçemize yeni parklar kazandırırken mevcut parklarımızın bakımını da aksatmıyor. Parklarda yeşillendirme ve ağaç dikim alanlarında dip açımı, yeni ağaç dikimi gibi faaliyetlerle kış hazırlıkları sürdürülüyor. İlçemize farklı bir kimlik ve vizyon kazandıracak olan yeşillendirme ve ağaçlandırma çalışmalarımız aralıksız devam edecektir” diye konuştu.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, 2022 yılında şu ana kadar 55 bin metrekare yeşil alanın ilçeye kazandırıldığını ifade ederek yıl sonuna kadar 80 bin metrekareye ulaşacaklarını sözlerine ekledi.

urfa çağdaş karaköprü park bahçe
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı