Advert

Şanlıurfa'da ortak akıl çalıştayı

Valilik koordinesinde düzenlenen ve pek çok kurum, kuruluş ve üniversitemizden uzmanların katılımıyla gerçekleştirilen çalıştay, Nevali Otel toplantı salonunda açılış töreni gerçekleştirildi.

Şanlıurfa'da ortak akıl çalıştayı
Şanlıurfa'da ortak akıl çalıştayı Admin
Advert

 Gün boyu sürecek olan çalıştayda 5 önemli sektör (Eğitim-Öğretim ve Gençlik, Kültür-Sanat ve Turizm, Sağlık ve Sosyal Politikalar, Tarım ve Hayvancılık- Ekonomik Kalkınma ve İstihdam, Altyapı- Çevre ve Şehircilik) alanlarında kurum ve kuruluşlarımız ile üniversitelerimizin uzman akademisyenlerinin moderatörlüğünde gerçekleşecek olan çalıştayın açılış programı gerçekleştirildi.

Milletvekillerimiz, Kaymakamlarımız, Belediye Başkanlarımız ve kurumlarımızın yöneticilerininde katıldığı programın açılış konuşmasında Vali Ayhan; Şehrin potansiyelini harekete geçirebilme kapasitesini kullanarak, iş birliğiyle fikir üretmek ve birlikte hareket edilmesi gerekiyor. Böylece insanımız ve şehrimiz müreffeh yarınlara ulaşabilecektir. Şehrimizin öncelikli problemlerini belirlemek, farklı kesimlerden gelen görüşleri toparlamak, ihtiyaçları tespit etmek ve sürdürülebilir gelişmeye yönelik ortak bir vizyonda buluşabilmek adına böyle bir çalıştay düzenlemeye karar verdik. Şehrimizin geleceğine dair bir rota çizerken, oturduğumuz yerden kararlar almak istemedik. Bu şehirde birlikte yaşıyorsak, geleceğimiz adına da birlikte kararlar vermemiz gerekiyor. İş birliğimiz bu noktada çok kıymetli. İş birliği yapmak zor işleri kolaylaştırıyor, el birliğiyle güzel sonuçlar elde edilmesini sağlıyor. Daha büyük resmin bir bütün olarak görülmesine imkan tanıyor. Tüm toplumun el ele vermesi, geçmişte de günümüzde de her zaman güzel sonuçlar ortaya çıkarmıştır. Bu anlayışa dayanarak, bizler de bugün burada el ele verip şehrimizi daha da geliştirip güzelleştirmek için neler yapabiliriz, bunları hep birlikte istişare edeceğiz. Şanlıurfa'nın her kesiminden insanın görüşlerine önem veriyoruz. El elden, akıl akıldan üstündür. İstişare etmek, bir konuya birden çok gözün aynı anda bakabilmesi ve birden fazla beynin aynı anda düşünebilmesidir. Bu iş birliği kültürünü koordineli şekilde sağlayabilen şehirler başarılı oluyorlar. Bizlerin öncelikle bu kültürü geliştirmesi lazım, bunu da İnşallah hep birlikte başaracağız." dedi.

Vali Ayhan açılış konuşmasında sözlerini "Böyle güzel topraklarda, böylesine güzel insanlarla yürümekten onur duyuyorum. Rabbim yolumuzu, bahtımızı açık etsin. Şahsım ve şehrim adına, bu yolda emek harcayan herkese muvaffakiyetler diliyorum. Başarılarımız artarak devam etsin İnşallah." diyerek tamamladı.

Vali Ayhan, açılış töreni sonra Milletvekillerimiz, Kaymakamlarımız ve diğer protokol üyelerimizle birlikte 5 farklı salonda gerçekleştirilen çalıştay çalışmalarını gezerek, fikir alışverişinde bulunan katılımcılarımızla sohbet edip, çalışmalara iştirak etti.

urfa çağdaş şanlıurfa ortak akıl çalıştay kurum kuruluş
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı