Advert

Perinçek'e tokat gibi cevap

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, partisi için 'Hz. Muhammed'den çok ileri bir noktadayız' sözlerine Şanlıurfa'dan tepki geldi. Şanlıurfa'da dini programlar yapan Mehmet Emin Kutluay, Perinçek için "ağzı leş kokan, ağzı lağım kokan, yaşlı siyasetçi"dedi. Kutluay ayrıca Perinçek'in hz.muhammed'den özür dilemesi gerektiğini aksi takdirde lanetleneceğini söyledi.

Perinçek'e tokat gibi cevap
Perinçek'e tokat gibi cevap Admin
Advert

Partisinin kanalında canlı yayında söyleyişe katılan Doğu Perinçek ve Ethem Sancak arasında geçen

 " 1 yılda ancak 40 kişiyi buldu, hiç olmazsa biz 40 bin kişiyi bulduk. Hz. Muhammed'den çok ileri bir noktadayız. Atatürk Samsun'a giderken kaç kişiyle gitti? Tarihin zafer vadettiği kuvvet kadar büyük bir kuvvet yoktur” ifadelerine Şanlıurfa'dan büyük tepki geldi.

Şanlıurfa'da yerel kanallarda dini programlar yapan Mehmet Emin Kutluay Perinçek'e sert cevap verdi. Kutluay " Ağzı leş kokan, ağzı lağım kokan yaşlı bir siyasetçi. Hz Muhammed ile kendi kendini bir kıyas etmeye çalıştı. Dedi ki Hz Muhammed bir yılda 40 insanı kendi safına kattı. Biz ise şuan 40 bin ulaştık. Yaşın 80 olmuş. 40 bin insana ulaşmışsın. Hz Muhammed 23 senelik risaleti hayatında 120 bin insanı islamla tanıştırdı. Ve vefatından günümüze kadar geçen 14 asırda milyarlarca kendisini seven , kendisinin adı geçtiği zaman kalp atışları hızlanan milyarlarca sevene ulaşmıştır. Sen kimsin ki kendini Hz Muhammed ile kıyaslıyorsun. Sen bunamış,ne dediğini bilmeyen ve artık akıl sağlığın kontrol edilmeli gereken bir insansın. Ve biz senden şunu bekliyoruz. Çık Hz Muhammed'den özür dile. Çık Allah Resulünün ümmetinden özür dile. Yoksa Hz Muhammed'in laneti seni bu dünyada ahirette de perişan eder" dedi

Ne olmuştu

 Canlı yayında söyleşiye katılan partisinin durumunu anlatan Perinçek, geldikleri aşamayı İslamiyet'in doğuşu ve Hz.Muhammed dönemiyle kıyaslayadı. "Vatan Partisi büyük çözümün partisi" diyen Perinçek, konuşmasının devamında yanında bulunan iş insanı Ethem Sancak'a dönerek "Hz. Muhammed Mekke'de tebliğde bulunduğunda kaç kişi ona biat etti Ethem arkadaş?" diye sordu.

Sancak'ın "1 yılda ancak 40 kişiyi buldu" demesi üzerine Perinçek, "He 1 yılda ancak 40 kişiyi buldu, hiç olmazsa biz 40 bin kişiyi bulduk. Hz. Muhammed'den çok ileri bir noktadayız. Atatürk Samsun'a giderken kaç kişiyle gitti? Tarihin zafer vadettiği kuvvet kadar büyük bir kuvvet yoktur” ifadelerini kullanmıştı.

urfa çağdaş vatan partisi doğu perinçek mehmet emin kutluay tokat cevap
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı