Advert
Advert

Avrupa'dan Türkiye'ye vize engeli

Turistik vizelerden sonra öğrenci vizelerine de red geliyor. Öğrenci vizelerinde bekleme süresi 6 aya çıktı. Bu bekleyişin ardından 100 öğrenciden 50’si vize alabiliyor. Ayrıca basta bir çok STK başkanı da faaliyet alanında olmasına rağmen yurt dışı seyahat özgürlükleri engelleniyor. Yurt dışında kültürel etkinlikler için faaliyetleri olan çok çok vakıf,dernek ve gençlik oluşumlarının yöneticilerine vize şartlarını yerine getirmelerine rağmen onay verilmiyor.

Avrupa'dan Türkiye'ye vize engeli
Avrupa'dan Türkiye'ye vize engeli Admin
Advert

Vize şirketlerine ödenen yüksek maliyetler, hazırlanan onca evrak ve günlerce bekleyişin sonu hüsran. Avrupa'nın bir çok ülkesi Türkiye için vize engeli oluşturuyor.

Özellikle öğrenci vizelerine red veren ülkeler arasında Almanya,İtalya ve İngiltere geliyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Dünya Gençlik Konseyi Genel Başkanı Hüseyin Celep, kendisinin de vize mağduru olduğunu ve tüm şartları taşımasına rağmen red aldığını söyledi.

Kültürel etkinlikler ve eğitim alanlarında faaliyetler ile vize başvurusu olduğunun altını çizen Celep,konsey olarak Avrupa'daki gençlerimiz ile buluşmamız engellendi. Celep " Başta Cumhurbaşkanımız ve Dış İşleri Bakanımız bu konuya biran önce el atmalarını istiyoruz. Gençlerimiz mağdur ediliyor"dedi.

Vize şirketleri para basıyor

Özellikle red verilmesinin ardından vize şirketleri vatandaşlara tekrar başvuru yolunu gösteriyorlar. Böylelikle tekrar kasalarını doldurmuş oluyorlar. Yeniden başvuru yapanların çoğu tekrar red alarak evlerinin yolunu tutuyorlar.

urfa çağdaş avrupa vize engel vize şirketi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı