Advert

ŞUSKİ'den su kesintisi açıklaması

Köprülü kavşak, dal-geç, tünel v.s gibi şehirlere menfaat sağlayan büyük projeler uygulanırken mevcut altyapı sistemi ile çakışma durumları gerçekleşmekte olup; yeni yapıya göre altyapının revize edilmesi zorunluluk arzetmektedir.

ŞUSKİ'den su kesintisi açıklaması
ŞUSKİ'den su kesintisi açıklaması Admin
Advert

"Abide kavşağında yapılacak olan çalışmada şehrimizi besleyen Q:1.200 mm’lik en büyük çelik ana isale hattında(M2) deplase(lokasyon değişimi) çalışması yapılacaktır.

Bu kapsamda toplamda 210 milyon litre su bulundurma kapasitesindeki ana isale hatti, ara şebeke ve ana su depolari boşaltılmış olacaktır. Tahliye edilirken suyun % 0.47 lik kısmı mecburi dereye deşarj edilecek olup geri kalan kısmı şebekelere yönlendirilerek israf olması engellenecektir.

Bu devasa miktardaki suyun yönetimi adım adım ve kontrollü yapılacak olup olumsuz durumların önüne geçilecektir. Çalışma sürecinde kurumsal hesaplarımızdan bilgilendirme sağlanacaktır.

Yapım çalışması 48 saatten çok daha kısa sürecek olup tahliye, yeniden besleme, hat icerisindeki havanın alınması gibi işlemler zaman alacaktır. Bu esnada bazi bölgelerde su kesintisi daha gec baslayacak, bazi bölgelerde  ise daha erken su alınmaya başlanacaktır. Operasyonu gerceklestirecek 165 kişilik ekibimiz suyun en kısa sürede tekrar verilebilmesi için 7/24 aralıksız çalışma gerçekleştireceklerdir.

Bu esnada görevlendirilen diger teknik ekiplerimiz kesinti esnasında durumu fırsata çevirerek gerekli olan bakım onarım çalışmalarını ve ana su deposu temizliklerini gece boyunca gerceklestirecektir. Bu sayede altyapı sistemimiz tamamıyla bakımdan gecirilmis olup su ana kadar oldugu gibi uzun yıllar kesintisiz su teminine devam edecektir.

Bilindigi üzere çalışan bir sistemi By-pass ederek revize etmek sıfırdan yapmaya göre çok daha zor ve risklidir.

Kamuoyunun anlayışına arzolunur."

urfa çağdaş şanlıurfa şuski su kesintisi köprülü kavşak temiz su
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
Evlenme ve Boşanma İstatistikleri Şanlıurfa 2. sırada
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı
TÜİK, Yurt içinde 17 milyon kişi seyahate çıktı